Rok 2020 jako czas zamknięcia instytucji kultury dla publiczności pozwolił na przygotowanie nowej pracowni w CKiS w Sępólnie – pracowni ceramicznej. Pracownicy zajęli się nie tylko remontami pomieszczeń, ale też przygotowaniem rękodzieła, wykorzystując do tego nowo powstałą pracownię ceramiczną. W piątek ma nastąpić jej otwarcie z możliwością nabycia rękodzieła.
- Chcemy podarować mieszkańcom kawałek siebie. Mamy nadzieję, że nasza galeria „Ceramiczny Ogród” będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem. Znajdą się w niej rękodzieła ceramiczne takie jak szkatułki, figurki, miseczki – mówi Katarzyna Śmigiel – Wilkowska, instruktorka Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Tym akcentem CKiS chce przywitać zbliżającą się wiosnę i wprowadzić kolory do domów sępólnian.
Pierwotnie galeria miała być czynna od 19 do 26 marca, jednak nowe obostrzenia sanitarne uniemożliwiły te plany. Jak poinformowało CKiS, Kiermasz Wiosenny z możliwością zakupu dekoracji ceramicznych będzie wyłącznie w piątek, 19 marca, w godzinach 9-16 w pracowni ceramicznej. Przed przybyciem pracownicy proszą o kontakt telefoniczny pod nr 52 388 01 60.
Zobaczcie, co można nabyć w pracowni ceramicznej CKiS w Sępólnie:
