Chleb baltonowski

reklama
Klientów sklepów, w których dostępne jest pieczywo ze żnińskiej spółdzielni, już w drzwiach wita wspaniały aromat wyśmienitego pieczywa, rozmaitych chlebów i bułek. Jest wśród nich chleb baltonowski, a w zasadzie cała ich rodzina.

Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" w Żninie jest firmą o długoletniej tradycji spółdzielczej - jej początki sięgają 1905 roku, gdy grupa zapaleńców połączyła siły i utworzyła Spółdzielnię Rolnik. Zajęła się jednak innym profilem działalności, zaopatrywała rolników w nawozy, nasiona i pasze dla zwierząt. Dopiero po wznowieniu działalności przerwanej wojną, do wcześniejszej specjalizacji dołączyła też produkcja chleba, z czasem stając się strategicznym kierunkiem funkcjonowania spółdzielni. Dziś Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Rolnik w Żninie ma więc w ofercie bogaty wachlarz pieczywa wytwarzanego według tradycyjnych receptur.

Produkcja piekarnicza prowadzona jest w nowoczesnych obiektach, spełniających wymogi dobrej praktyki higienicznej i produkcyjnej. Pieczywo trafia z nich do firmowych sklepów spółdzielni, w tym do Domów Chleba oraz odbiorców zewnętrznych.

Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszy się rodzina chlebów baltonowskich, produkowanych na kwasie uzyskanym metodą fermentacji wielofazowej z dodatkiem drożdży. Tak przygotowanemu ciastu nadaje się różne kształty, umożliwiając jego fermentację na deskach, w koszyczkach lub w foremkach.

W skład chleba baltonowskiego poza naturalnym zakwasem wchodzą drożdże, mąka pszenna (około 70 procent), mąka żytnia (około 30 procent), sól i woda. Chleb deskowy wyrabiany jest ręcznie, a następnie posypywany makiem lub sezamem.
Pieczywo trafia na stoły mieszkańców powiatu żnińskiego, gnieźnieńskiego, inowrocławskiego, wągrowieckiego, mogileńskiego, nakielskiego.

Tu podaj tekst alternatywny

Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Rolnik
SMS o treści: PIE.2 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)
Klikaj: Chleb Baltonowski

Nasze Dobre 2016

Wideo

Dodaj ogłoszenie