Chojniczanka zremisowała z GKS Katowice. Olimpia Grudziądz przegrała w Płocku!

(DARK), (MONA)
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice.
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice. fot. Monika Smól
Grudziądzanie muszą pożegnać się z marzeniami o awansie do ekstraklasy. Stało się tak po porażce na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1.

Chojniczanka-GKS Katowice 1:1 (0:1)

Pierwsze minuty były niemrawe w wykonaniu zawodników z Grudziądza. Jednak im dłużej trwał mecz, tym lepiej prezentowali się piłkarze Dariusza Kubickiego. W pierwszej połowie po strzale Denisa Popovicia piłka trafiła w słupek. Z kolei po uderzeniu Michala Pitera-Bućko ładną interwencją popisał się Seweryn Kiełpin.
Jeszcze lepsza w wykonaniu biało-zielonych była druga część spotkania. Bardzo aktywny był Robert Szczot. To on był najbliższy zdobycia bramki. Po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Gdy wydawało się, że musi paść gol dla Olimpii, to bramkę zdobyli... wiślacy. Fabian Hiszpański na skrzydle ograł Marcina Woźniaka i zagrał ostrą piłkę w pole bramkowe. Tam Piter-Bućko chciał uprzedzić Piotra Ruszkula, ale zrobił to tak niefortunnie, że wpakował piłkę do włąsnej bramki. Mimo desperackich ataków do końca grudziądzanom nie udało się doprowadzić do remisu.

Zapis relacji na żywo: Chojniczanka - GKS Katowice, Wisła Płock - Olimpia Grudziądz na żywo.

Kolejne spotkanie w Grudziądzu w przyszłą sobotę. Rywalem Olimpii będzie Sandecja Nowy Sącz.

Wisła Płock - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
Bramka: Piter-Bućko (81 - samobójcza).
WISŁA (trener Marcin Kaczmarek): Kielpin - Stefańczyk, Sielewski, Radić, Stępiński - Janus, Wlazło (76. Kostrzewa), Darmochwał (63. Ruszkul), Iliev, Hiszpański - Lebedyński (58. Krzywicki).
Żółte kartki: Sielewski, Hiszpański, Kostrzewa
OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Wróbel - Bielawski (87. Babul), Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak - Kłus, Elsner (84. Kurowski) - Szczot, Popović, Rogalski (89. Smoliński) - Aleksander.
Żółte kartki: Szczot, Popović

Post użytkownika Olimpia Grudziądz.

Chojniczanka Chojnice zremisowała sobotnie spotkanie z GKS Katowice. W 33. minucie pierwszej połowie goście objęli prowadzenie po golu Piotra Petasza. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali lepiej i zdołali doprowadzić do wyrównania. Kropkę nad "i" postawił w 52. minucie Wojciech Lisowski. To trzeci mecz wiosną i zarazem trzeci z rzędu remis pierwszoligowca z Chojnic.

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 1:1 (0:1)
Bramki: Wojciech Lisowski (52) oraz Przemysław Pitry (34).
CHOJNICZANKA (trener Mariusz Pawlak): Podleśny - Lisowski, Markowski, Kieruzel, Chyła - Suchocki (78. Niedziela), Zawistowski, Mrozik (69. Feciuch), Grzelak, Siemaszko (46. M. Gancarczyk) - Mikołajczak.
Żółte kartki: Mikołajczak.
GKS KATOWICE (trener Artur Skowronek): Bucek - Frańczak, Kamiński, Pielorz, Petasz (88. Ceglarz) - Januszkiewicz (79. Będkowski), Duda (70. Leimonas), Cholerzyński, Pitry - Pietrzak, Goncerz.
Żółte kartki: Kamiński, Pielorz.