Włym roku zainteresowanie pracą w policji brodnickiej, w mieście i powiecie, przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów naboru. Na jedno miejsce przypadło blisko 80 kandydatów!!!
- Codziennie
**_kilkanaście osób
dowiaduje się jakie są warunki naboru i pracy w policji. Są także panie - mówi mł. insp. Andrzej Rogalski, komendant KPPBrodnicy. - Szansę otrzymają najlepsi.
Czyli? Na pewno pod uwagę będą brani kandydaci mający za sobą zastępczą służbę wojskową w oddziałach policji. Ci ludzie już sporo wiedzą m.in. jakie są oczekiwania od kandydata do pracy w mundurze policjanta. Dysponują wiedzą pozwalającą zatrudnić ich na każdym stanowisku podstawowym. W prewencji czy w kryminalnym.
Oczywiście, rzecz bezdyskusyjna, kandydat do pracy w policji nie może być karany. Musi mieć wykształcenie średnie, maturę i - koniecznie - odbyć zasadniczą służbę wojskową. Bez tego
nie ma rozmowy
Aktualnie w KPPsą trzy wakaty, stanowiska do obsadzenia. Nadto, pięć osób zapowiedziało odejście, do połowy tego roku z przyczyn naturalnych - emerytura - a jedna osoba odchodzi do Golubia-Dobrzynia.
Kandydaci, którzy otrzymają szansę pracy w policji muszą przejść specjalistyczne szkolenie. Niedawno jeszcze trwało ono dziewięć miesięcy, obecnie tylko pół roku.
- Nastąpiły także zmiany w sposobie szkolenia. I to na lepsze - objaśnia komendant Andrzej Rogalski. - Kiedyś było to szkolenie profilowane. Absolwent trafiał na przykład do komórki kryminalnej i tam już mógł się czuć przywiązany do końca służby. Obecnie takiego adepta będzie można zatrudnić w prewencji lub w kryminalnym obserwując gdzie się sprawdzi najlepiej, gdzie będziemy mieli z niego największy pożytek.
_W powiecie nowomiejskim zainteresowanie pracą w policji ocenia się jako umiarkowane. Wprawdzie do 6 lutego, gdy ogłoszono nabór, codziennie przychodzi kilka osób, ale
najczęściej z pytaniami
Formalnie tylko dwie złożyły wnioski o przyjęcie do pracy. Niektórych przeraża fakt, że napiszą błędnie i znów będą musieli jechać do Olsztyna, z kolei innym szkoda 50 złotych na znaczki skarbowe, konieczne do otrzymania zaświadczenia o niekaralności.
W nowomiejskiej KPP są dwa wakaty i na pewno znajdą się właściwi kandydaci.
Ciąg do policji, nieustanne zjawisko
Bogumił Drogorób

Panie mają wielkie szanse na pracę w policji. Oczywiście, także na awans, o czym świadczy to spotkanie. Do stopnia sierżanta awansowano na początku tego roku Barbarę-Gutowską Gondzik i Marlenę Joniak-Kucińską.
Policja stwarza możliwości pracy młodym, zdolnym, którzy wiążą swoją przyszłość ze służbą w mundurze, na rzecz lokalnego społeczeństwa. Nie każdy jednak ma szansę.