Czym jest koronawirus? Powstał przewodnik dla dzieci, który odpowiada na to i inne pytania najmłodszych

Akcja specjalna Czym jest koronawirus? KONKURS DLA DZIECI
Co to jest koronawirus? Jak wygląda? Skąd się wziął? Co możemy zrobić, żeby się przed nim chronić? Odpowiedzi na te i inne pytania, a do tego ciekawostki, zabawy i konkursy dla najmłodszych znajdziecie w książeczce edukacyjnej pt. „Czym jest koronawirus? Przewodnik dla dzieci”. Już 25 września w gazecie!

KSIĄŻECZKA O KORONAWIRUSIE – JUŻ 25 WRZEŚNIA

Koronawirus zmienił sposób, w jaki funkcjonujemy na co dzień, od rzeczy drobnych, po większe, od robienia zakupów, po pracę, szkołę i spędzanie czasu wolnego. Nawet dla nas, dorosłych, te zmiany nierzadko są ciężkie i stresujące. Dla dzieci tym bardziej – wiążą się z olbrzymią niepewnością, wątpliwościami, całą masą pytań.

Właśnie dlatego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powstała wyjątkowa publikacja – książeczka edukacyjna dla dzieci o koronawirusie. To ponad dwadzieścia stron rzetelnej wiedzy podanej w przystępny sposób. Wszystkie treści i grafiki zostały skonsultowane z psychologiem dziecięcym, możecie więc być pewni, że są odpowiednie dla maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie przestraszą ich, nie wprowadzą zamętu, w jasny i klarowny sposób oswoją dzieci z trudnym tematem.

Książeczka będzie dołączona do piątkowego wydania gazety 25 września.

OSWAJAMY TEMAT KORONAWIRUSA

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas wszystkich: lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza silnie odczuwają je dzieci, którym trudniej zrozumieć, że pewnych rzeczy nie mogą robić, a inne, zwyczajne do tej pory, wiążą się dla nich z zagrożeniami. Dlatego tak ważne, by dorośli, a przede wszystkim rodzice i nauczyciele, potrafili spokojnie oraz rzeczowo rozmawiać na ten temat ze swoimi podopiecznymi – mówi Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Książeczka zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem odpowiada na najważniejsze i najczęściej zadawane pytania – czym jest koronawirus? Jak wygląda? Skąd się wziął? Co możemy zrobić, żeby się przed nim obronić?

W środku znajdziecie szczegółowo omówione zasady bezpieczeństwa, na przykład mycia rąk, zachowywania dystansu, a także zasłaniania ust i nosa w zatłoczonych miejscach. Nie zabraknie też ciekawostek, zabaw i praktycznych porad – dzieci dowiedzą się, czym jest odpowiedzialność i jak każdy z nas może pomagać innym. Wszystko to w ciekawej oprawie graficznej, z dwójką dziecięcych bohaterów w roli głównej.

KONKURS DLA DZIECI – WEŹ UDZIAŁ I WYGRAJ NAGRODY!

Na tym nie koniec – na łamach książeczki ogłoszony zostanie konkurs dla dzieci. Najmłodsi dostaną do wyboru cztery tematy i różne techniki – można będzie wykonać pracę plastyczną, narysować komiks, napisać wierszyk albo zaprojektować grę planszową, każdy więc znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Do wygrania świetne nagrody – tablety i długopisy 3D. Więcej szczegółów znajdziecie już w samej książeczce.

Mamy nadzieję, że ta publikacja pomoże Wam i Waszym dzieciom lepiej zrozumieć nową sytuację, przystosować się do niej i przede wszystkim – skutecznie dbać o zdrowie swoje i innych.
Udanej lektury!

Czym jest koronawirus? Powstał przewodnik dla dzieci, który odpowiada na to i inne pytania najmłodszych

Publikacja powstała w ramach marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarczej. Program jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.