MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto ma smykałkę do rolnictwa i rozwija swoje gospodarstwo? Trwa nabór do konkursu Rolnik Roku

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Finał konkursu Rolnik Roku 2022 coraz bliżej. Laureaci zostaną uhonorowani podczas Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej” – 26 listopada w Żninie. Na zgłoszenia do tego konkursu czekamy do 11 listopada. Krótki formularz do wypełnienia znajdziecie na stronie pomorska.pl/konkurs_agro.

Rolnik Roku jest wyłaniany w trzech kategoriach: „Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku do 100 ha”, „Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku powyżej 100 ha” oraz „Innowacyjny Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku”. Kandydatów ocenia kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele „Gazety Pomorskiej”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Bydła, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Związku Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

Ambitni i wszechstronni

Czym można sobie zasłużyć na miano Rolnika Roku? Wystarczy przypomnieć dokonania laureatów poprzednich edycji tego konkursu, prowadzonego przez „Gazetę Pomorską” od 9 lat.
Wspólną cechą wszystkich gospodarzy jest ciągły rozwój. Henryk Kiełkowski, który zajął II miejsce w 2018 roku w kat. do 100 ha, zmienił profil produkcji, zmodernizował budynki gospodarcze i przerobił je na warsztat. Zainwestował też w maszyny oraz suszarnię do dosuszenia kukurydzy i rzepaku.

Laureaci naszego konkursu rozwijają swoje gospodarstwa dzięki osobistej kreatywności, ale też dzięki współpracy. Wojciech Grabowski z Biskupic, Rolnik 2020 Roku (w kat. do 100 ha), dostrzegł potencjał grup producenckich i nie żałuje, że przyłączył się do Spółdzielczej Grupy Producentów „Ekstra Mleko”.
Rolnicy Roku są nie tylko ambitni, ale też wszechstronni. Poza gospodarstwem Henryk Kiełkowski zajmuje się naprawą i konserwacją maszyn, a także świadczy usługi (m. in.: siew, zbiór, orkę) maszynami kupionymi w ramach programu przedakcesyjnego SAPARD. Wojciech Grabowski zaś dał się poznać nie tylko jako rolnik, ale też jako samorządowiec i ochotnik – radny gminy Łubianka oraz sekretarz OSP w Biskupicach.
Wszechstronności nie można na pewno odmówić naszemu ostatniemu laureatowi - Michałowi Nowackiemu z Kruszki w gminie Cekcyn. Został Rolnikiem Roku 2021 w kategorii do 100 ha i laureatem pierwszego miejsca w kategorii „Innowacyjny Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku”. Michał Nowacki jest praktykiem i blogerem. Jako rolnik NIEprofesjonalny prowadzi kanał na Youtube, który doczekał się już 44,4 tys. subskrybentów.

Gala w Żninie
Laureaci naszego konkursu świadczą o prestiżu tytułu Rolnik Roku. Czekamy na kolejnych kandydatów do tego wyróżnienia. Konkurs prowadzony jest na terenie ukazywania się „Gazety Pomorskiej”. Zatem można zgłaszać kandydatury gospodarzy nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z powiatu chojnickiego. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 listopada. Formularz do wypełnienia znajdziecie na stronie pomorska.pl/konkurs_agro lub wystarczy kliknąć w przycisk poniżej. Jest tam też regulamin. Każdy, kto zgłosi się do konkursu, otrzyma zaproszenie na Forum Rolnicze.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie atrakcyjnych nagród nastąpi podczas IX edycji Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej”, które odbędzie się 26 listopada w Hotelu Cukrownia Żnin. W ramach Forum zaplanowano m. in. panel dyskusyjny z udziałem osób odpowiedzialnych za polskie i unijne rolnictwo.
Pytania dotyczące konkursu można kierować pocztą elektroniczną pod [email protected]

REGULAMIN KONKURSU

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska