Jak podał Henryk Kowalczyk, szef resortu środowiska, potencjalnych beneficjentów programu (osób zalogowanych) jest ponad 50 tysięcy.
Pojawiają się rozmaite pytania dotyczące udziału w programie Czyste Powietrze. Odpowiedzi można było zdobyć podczas szkoleń, które były organizowane przez dwa miesiace, na terenie gmin w całej Polsce. Spotkania cieszyły się sporą popularnością. Na tym nie koniec. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu chce przeszkolić przedstawicieli urzędów gmin, by mogli służyć pomocą właścicielom domów jednorodzinnych.
Jednodniowe szkolenia mają być nieodpłatne, poprowadzą je doradcy energetyczni wojewódzkiego funduszu. Pierwsze spotkanie zostanie zorganizowane 20 listopada.
Uwaga, lista zgłoszeń zostanie zamknięta w czwartek (15 listopada) - wystarczy mail na adres: [email protected]. Informacje zwrotne nadejdą do piątku.
Czego oczekuje fundusz od uczestników warsztatów? Powinni mieć przynajmniej podstawową wiedzę o programie Czyste Powietrze, a na zajęcia zabrać komptuter przenośny.
W razie pytań można dzwonić pod numer 56 62 12 360/361 lub pisać na maila: [email protected].
Przypomnijmy. Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych, uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych domów. Jego łączna pula opiewa na ponad 103 mld złotych. Według założeń, termomodernizacji zostaną poddane ponad trzy miliony polskich domów.
Program będzie realizowany do 2029 roku, przy czym:
- podpisywanie umów o dofinansowanie potrwa do końca 2027 roku
- środki refundowane będą do 30 września 2029 roku
Źródło informacji: WFOŚiGW w Toruniu
