Delecta Bydgoszcz mistrzem Młodej Ligi!

(dark)
Świetna gra blokiem w "złotym" secie okazała się siatkarzy z Bydgoszczy luczem do sukcesu. Archiwum
Młodzi bydgoscy siatkarze w Bełchatowie wygrali najważniejszego seta i okazali się najlepszą młodzieżową drużyną w Polsce.

Sobotni rewanż w finale nie przebiegał po myśli Delecty. Przegrała ze Skrą 0:3 (-19, -24, -24), choć po zaciętej walce. Jako, że w Bydgoszczy nasz zespół wygrał 3:1 i obie drużyny miały po jednej wygranej, o ostatecznym triumfie miał zdecydować "złoty" set. W nim Delecta okazała się lepsza 15:10 i została mistrzem Młodej Ligi.

Nasz zespół zagrał w składzie: Sieńko, Waliński, Rejno, Owczarz, Wiese, Obermeler, Detmer (libero).

Przypomnijmy, że Młoda Liga to rozgrywki dla drużyn młodzieżowych klubów męskiej PlusLigi.

Więcej o tym sukcesie w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej"