Delecta Bydgoszcz pokonała Tytan AZS Częstochowa

Jacek Drozdowski
(atakuje) został uznany najlepszym zawodnikiem meczu z Tytanem AZS Częstochowa.
(atakuje) został uznany najlepszym zawodnikiem meczu z Tytanem AZS Częstochowa. Andrzej Muszyński
Siatkarze Delecty Bydgoszcz bez większych problemów uporali się z Tytanem AZS Częstochowa. MVP meczu uznano Marcina Wikę, byłego zawodnika akademików.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:17, 25:10)
DELECTA: Wika 16 pkt., Masny, Jurkiewicz 4, Antiga 12, Konarski 11, Wrona 14 i Dębiec - libero; Cerven 1. Atak 39, blok 9, zagrywka 10, po błędach rywali 17.
TYTAN/AZS: Drzyzga, Murek, Wiśniewski, Janeczek, Gierczyński, Sobala i Stańczak - libero; Oczko, Kaczyński, Kamiński, Hunek. Atak 34, blok 2, zagrywka 1, po błędach rywali 13.

Dla bydgoszczan było to piąte zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Dzięki wygranej z częstochowianami podopieczni trenera Piotra Makowskiego wskoczyli na 4. miejsce w tabeli. W sobotę Jastrzębski Węgiel zagra z Resovią Rzeszów (godz. 14:30, transmisja w Polsacie Sport) i jeśli wygra, to Delecta spadnie o jedną lokatę i o finał Pucharu Polski będzie musiała walczyć w jednym meczu 1/8 finału 21 bm.

W pierwszej partii bydgoszczanie dość długo nie mogli przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Częstochowianie mieli początkowo przewagę, największą po autowym ataku Jurkiewicza (11:8). Gdy nasz środkowy zrehabilitował się w kolejnej akcji, a Masny sprytnym zagraniem oszukał na siatce Sobalę, bydgoszczanie prowadzili 19:18. AZS walczył, ale w końcówce siatkarze z Częstochowy dotknęli siatki przy bloku, a Konarski w kontrze skutecznie obił ich blok.
W drugiej kluczowym graczem dla Delecty okazał się Marcin Wika. Gdy zespól stracił prowadzenie 13:8 i 14:9 (14:13) najlepszy gracz meczu dwoma atakami i asami serwisowymi przełamał passę AZS-u, a zespól prowadził 19:13.
W trzecim secie na parkiecie panował już tylko jeden zespół. Antiga zagrywkami rozbił przyjęcie akademików i było 8:1 dla gospodarzy. Goście nie mieli już nic co powiedzenia, z akcji na akcję widać było, jak uchodzi z nich powietrze.
- Kluczowy był pierwszy set, którego końcówcę, w przeciwieństwie do meczu w Rzeszowie wygraliśmy - dodał Wojciech Jurkiewicz. - To nas napędziło na grę w dwóch kolejnych bardzo dobrych setach.
1. ZAKSA 8 22 23:7
2. Skra 8 18 20:11
3. Asseco/ResoviA 8 16 19:11
4. DELECTA 9 15 16:16
5. Jastrzębie 8 13 18:15
6. Fart 8 11 15:16
7. Tytan/AZS 8 10 13:17
8. Indykpol/AZS 8 7 9:19