Delecta Bydgoszcz w ćwierćfinale Pucharu Challenge!

(DARK)
Delecta Bydgoszcz pokonała w Łuczniczce Morser SC 3:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Challenge. Andrzej Muszyński

Delecta Bydgoszcz - Morser SC 3:1 (25:17, 21:25, 25:12, 25:17)
DELECTA: Jurkiewicz 3 pkt., Masny 2, Antiga 11, Wrona 14, Konarski 20, Waliński 16, Dębiec (libero), Bonisławski (libero) oraz Owczarz 4, Wieczorek 5, Lipiński. Punkty: atak - 55, blok - 17, zagrywka - 4, po błędach rywali - 22.
MOERSER: Broshog 6, Freriks 2, Weber, Wegter 8, Keir 13, Gommans 10, Rodriguez (libero) oraz Neumann 8, Klinger 2, Janssen. Punkty: atak - 40, blok - 8, zagrywka - 1, po błędach rywali - 22.

Delecta Bydgoszcz - Morser SC na żywo

Delecta pokonała w rewanżu Moerser SC i zagra w ćwierćfinale Challenge Cup. Jej rywalem będzie Radnicki Kragujevac z Serbii. Pierwszy mecz na początku lutego. Jednak teraz wszyscy mają na głowie turniej finałowy Pucharu Polski.

O łatwej wygranej w 1. secie zdecydowała gra blokiem. Gracze Delecty tym elementem gry zdobyli aż 6 pkt. Połowę z tego dorobku zdobył Dawid Konarski. Dodatkowo podopieczni trenera Piotra Makowskiego dominowali w ataku. Zanotowali 55 proc. skuteczności, gdy ich rywale zaledwie 33.
Po łatwo wygranej partii bydgoski szkoleniowiec wprowadził zmiany w składzie. Na ataku Konarskiego zastąpił Łukasz Owczarz, a na środku bloku zamiast Wojciecha Jurkiewicza zagrał Tomasz Wieczorek, dla którego był to pierwszy mecz po ponad miesięcznej kontuzji.

Po przegranym secie na parkiet wrócili podstawowi gracze. Pierwszy przegrany set podziałał na nich bardzo mobilizująco, bo szybko pokazali kto rządzi. Bydgoszczanie od początku szybko objęli prowadzenie (5:1), które powiększali (7:2, 15:5, 22:8). Byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Z kolei w 4. secie walka trwała tylko do drugiej przerwy technicznej (16:14). Potem Delecta “odjechała" rywalowi z Niemiec.