Duet Amerykanów prowadzi Polski Cukier Toruń do zwycięstwa

LaMarshall Corbett (z lewej) po raz drugi okazał się najlepszym strzelcem toruńskiej drużyny. Lech Kamiński
Od pokonania Polfarmeksu Kutno rozpoczęli toruńscy koszykarze II Memoriał Izabeli Kaczmarek w Ostrowie.

Torunianie trzy pierwsze kwarty wygrywali minimalnie i przed ostatnia prowadzili różnicą 5 punktów. Wtedy jednak zupełnie sie pogubili i rywale rozpoczęli decydującą kwartę od wyniku 10:0. Polski Cukier odrabiał straty i nawet objął prowadzenie 65:63. W końcówce drużyny grały już kosz za kosz.

Torunianie szybko przekroczyli limit przewinień (w sumie aż 8 w ostatniej kwarcie) i Polfarmex sporo punktów zdobywał z wolnych. O zwycięstwie torunian zadecydowały akcje w ostatniej minucie, także w defensywie.

To było drugie zwycięstwo torunian w okresie przygotowań do sezonu, tydzień temu u siebie pokonali Stal Ostrów 73:53. Polski Cukier w sobotę zmierzy się z miejscową Stalą, a w niedzielę ze Śląskiem Wrocław.

Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 73:70 (20:18, 20:19, 16:14,17:19)
Polski Cukier: Corbett 16, Diggs 13, Jankowski 11, Denison 11, Perka 7, Comagic 5, Lisewski 4, Zyskowski 4, Nowakowski 2.