Torunianie trzy pierwsze kwarty wygrywali minimalnie i przed ostatnia prowadzili różnicą 5 punktów. Wtedy jednak zupełnie sie pogubili i rywale rozpoczęli decydującą kwartę od wyniku 10:0. Polski Cukier odrabiał straty i nawet objął prowadzenie 65:63. W końcówce drużyny grały już kosz za kosz.
Torunianie szybko przekroczyli limit przewinień (w sumie aż 8 w ostatniej kwarcie) i Polfarmex sporo punktów zdobywał z wolnych. O zwycięstwie torunian zadecydowały akcje w ostatniej minucie, także w defensywie.
To było drugie zwycięstwo torunian w okresie przygotowań do sezonu, tydzień temu u siebie pokonali Stal Ostrów 73:53. Polski Cukier w sobotę zmierzy się z miejscową Stalą, a w niedzielę ze Śląskiem Wrocław.
Polski Cukier Toruń - Polfarmex Kutno 73:70 (20:18, 20:19, 16:14,17:19)
Polski Cukier: Corbett 16, Diggs 13, Jankowski 11, Denison 11, Perka 7, Comagic 5, Lisewski 4, Zyskowski 4, Nowakowski 2.