Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Działa już internetowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Golubiu-Dobrzyniu i Rypinie

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
O funkcjonowaniu Mapy Zagrożeń mówili na specjalnej konferencji przedstwiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz policji.
O funkcjonowaniu Mapy Zagrożeń mówili na specjalnej konferencji przedstwiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz policji. KWP w Bydgoszczy
Działa już internetowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dowiemy się z niej, jakie niebezpieczeństwa czyhają na naszym terenie.

Z mapy wynika, że w Golubiu-Dobrzyniu problemem jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (w rejonie ul. Wojska Polskiego i Żeromskiego) oraz używanie narkotyków w rejonie ul. Leśniej. Ponadto odnotowane jest przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Szosa Rypińska. Brawurowi kierowcy to także problem dla Rypina, m.in. na ul. Toruńskiej i Warszawskiej.

Mapa zagrożeń ma służyć badaniu i obrazowemu przedstawianiu mieszkańcom informacji dotyczących przestępczości i zagrożeń mających miejsce w ich najbliższym otoczeniu. Wskazuje miejsca niebezpieczne, informuje o zgłaszanych zagrożeniach. Dzięki mapie ma być łatwiej identyfikować niebezpieczeństwa i planować racjonalne działania. Przedsięwzięcie ma charakter krajowy.

Tutaj na pewno nie chciałbyś zamieszkać. Zobacz nietypowe mieszkania do wynajęcia

Policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, przed wdrożeniem do użytku mapy zagrożeń bezpieczeństwa, prowadzili szereg konsultacji społecznych. Policjanci z Golubia-Dobrzynia i Rypina spotykali się z przedstawicielami władz samorządowych, kierownikami komórek administracyjnych urzędów i z mieszkańcami. Na tej podstawie zidentyfikowali potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Rozmawiano o opracowaniu, ewaluacji i wykorzystaniu mapy zagrożeń. Przy okazji omawiany był stan bezpieczeństwa w poszczególnych gminach i w powiatach. Uczestnicy spotkań poruszali sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa, a także sygnalizowali potrzebę częstszych kontaktów dzielnicowych z sołtysami. Funkcjonariusze omówili założenia, konieczne do skonstruowania mapy. Jej opracowanie ma usprawnić proces zarządzania bezpieczeństwem publicznym.

By obsługa nie sprawiała problemu, została zorganizowana konferencja, podczas której informacje przedstawił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Mapa opiera się o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, pozyskiwane od społeczeństwa i od internautów z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

- Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa - informuje asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie.

Eksluzywne wideo: Parlament Europejski przyjął rezolucję krytykującą sytuację w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska