Dziecko, które wypadło z okna w Chełmnie jest utrzymywane w...

  Dziecko, które wypadło z okna w Chełmnie jest utrzymywane w śpiączce

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Stan 15-miesięcznego Alanka, który w piątek wypadł z okna poddasza na trzeciej kondygnacji kamienicy przy ul. Rynkowej, jest ciężki.
  Przy ul. Rynkowej w Chełmnie doszło do nieszczęścia. Dziecko wypadło z okna. Sprawe bada chełmińska prokuratura

  Przy ul. Rynkowej w Chełmnie doszło do nieszczęścia. Dziecko wypadło z okna. Sprawe bada chełmińska prokuratura ©Monika Smól

  Chłopiec utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej.

  - Rokowania są niestabilne, lekarze nie operowali go, czekają - mówi Grażyna Wiącek z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. - Wystąpimy oficlanie do bydgoskiego "Jurasza" o przekazanie dokumentacji medycznej.

  Chłopiec wypadł z okna kamienicy na rynku w Chełmnie. Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie

  Jak się okazało, dziewczynka, która opiekowała się małym dzieckiem nie ma ukończonych 15 lat- ale jeszcze 14 lat. Przesłucha ją zatem sąd z udziałem psychologa. Nie odpowiada zgodnie z kodeksem karnym, a zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawie nieletnich.

  - Chcemy wszcząć dochodzenie o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu -zapowiada Grażyna Wiącek. - Sprawdzimy również, czy nie doszło do zaniedbań ze strony osób dorosłych, pod których pieczą powinno być dziecko.

  Pani prokurator podkreśla, że 14-latka nie jest równa 14-latace. Ciocia malucha, który walczy teraz o życie, zostanie zbadana pod kątem dojrzałości psychicznej, motorycznej, intelektualnej - czy była na tyle rozwinięta, aby powierzyć jej opiece dziecko.

  Art. 160
  § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


  Trojaczki idą po tytuł Miss Polonia
  Dzień Dobry TVN

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018