Echa 24. kolejki III ligi - Lech Rypin goni lidera

(AACH), (DM), (TOM), (SŁAW), (S-G), (STYK)
w ekwilibrystyczny sposób pokonuje bramkarza gości.
w ekwilibrystyczny sposób pokonuje bramkarza gości. fot. Paweł Skraba
Zespoły z regionu rozegrały mecze 24. kolejki. Cieszą się przede wszystkim w Rypinie, bo Lech nadal ma szansę zwyciężyć w rozgrywkach.

Wda Świecie - Piast Kobylin

Lech wygrał w Janikowie

Lech Rypin zbliżył się do lidera po pokonaniu Unii Janikowo 2:1. - Początek meczu był fatalny - mówi Zbigniew Kieżun, trener Lecha. - W 4. minucie spotkania rywale egzekwowali rzut karny. Na szczęście obronił go Rumiancew. My kilka minut później objęliśmy prowadzenie. Konon egzekwował rzut wolny, po którym piłka trafiła na głowę Piceluka, a ten zdobył gola. Potem zaatakowali rywale, ale nie byli skuteczni. My na początku drugiej połowy podwyższyliśmy wynik po dobrej akcji Piceluka. Później kontrolowaliśmy grę. Niepotrzebnie straciliśmy gola pod koniec meczu. Ale nie daliśmy już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Lech jest na 2. miejscu w tabeli, ale traci już tylko 2 punkty do liderującej Calisii. W najbliższą środę zagra mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Jego rywalem będzie na wyjeździe Polonia Bydgoszcz. Następnym przeciwnikiem ligowym Lecha będzie 14 maja u siebie Mieszko Gniezno (godz. 17).

Wda lepsza od beniaminka

Po trzech nieudanych meczach Wda znów zgarnęła komplet punktów. W Świeciu ograła Piast Kobylin. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, a zwłaszcza 1. połowa. Zawodnicy obu drużyn mieli problemy ze stworzeniem składnych akcji. Grę utrudniał silny wiatr. Ich próby kończyły się zazwyczaj na 20. metrze przed bramką. Także stałe fragmenty gry nie przynosiły korzyści. Serca świeckich kibiców mocniej zabiły po strzałach Patryka Kiełpińskiego (21. min. - obok słupka) i Adriana Talaśki (35. min. - nad poprzeczką). Najbliższy szczęścia był Paweł Olszewski w 43. min., jednak świetnie spisał się Dominik Sadowski, bramkarz Piasta.

Kwadrans po przerwie nie przyniósł zmian w obrazie gry. Zanosiło się, ze kibice nie zobaczą bramek. Jednak wówczas przypomniał o sobie najstarszy dziś na boisku wśród gospodarzy Arkadiusz Woźniak. W 66. min. na wrzutkę z ok. 30 metrów w pole karne zdecydował się Patryk Kiełpiński. Do piłki najwyżej wyskoczył wspomniany Woźniak i strzałem głową przelobował bramkarza. Wda prowadziła 1:0. I poszła za ciosem. W 69. min. Arkadiusz Woźniak znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem. Okazji nie zmarnował i było 2:0 dla gospodarzy.

Remis w derby

W rundzie wiosennej chemicy jeszcze nie wygrali na boisku (otrzymali punkty walkowerem za nierozegrany mecz z Mieszkiem Gniezno). W sobotnie popołudnie bydgoszczanie zaledwie zremisowali z przedostatnią drużyną tabeli - Włocłavią

Rozpoczęli jednak z animuszem szybko zdobywając prowadzenie. Cieszyli się jednak z niego krótko bowiem po niespełna kwadransie wyrównał Radosław Budnicki. Na tym emocje w pierwszej połowie się zakończyły. Podobnie było po zmianie stron. Grający z wiatrem włocławianie kilkakrotnie byli przed szansa objęcia prowadzenia. Później tempo spadło, a sprawiedliwy remis żadnej z drużyn nie cieszył.

Remis ekipy z Solca

Mecz dwóch Unii w Solcu Kujawskim toczył się przy przewadze gospodarzy, jednak do 76 minuty nie potrafili tego udokumentować golem. Dopiero po rzucie rożnym Karol Lewandowski skierował głową piłkę do siatki. Do przerwy bramkę drużyny ze Swarzędza zdobył Wojciech Chmielecki (głową).

Kujawka trafia, Victoria wygrywa

Spotkanie w Koronowie stało na przeciętnym poziomie. Piłkarzom obu drużyn olbrzymie problemy stwarzała bardzo zła nawierzchnia boiska, stąd płynnych akcji doliczyć się można było na palcach jednej ręki. Po zmianie stron gospodarze nieco bardziej się ożywili. Częściej przedostawali się pod pole karne gości, ale nadal dokładnych dośrodkowań i soczystych strzałów było niewiele. Aż nadeszła 65 minuta.

- Kuba Kujawka otrzymał podanie z głebi pola - relacjonuje opiekun Victorii. - Pomknął z piłką w swoim stylu, a gdy jego akcję usiłował przeciąć bramkarz Polonii, Kuba podciął piłkę, która nieuchronnie poszybowała do siatki. Wydawało się, że prowadzenie doda moim piłkarzom większej pewności w grze. Przeciwnie, dali się zepchnąć do głębokiej obrony. Na szczęście rywale ani razu nie doszli do sytuacji bramkowej - stwierdził z ulgą szkoleniowiec.

To była dla koronowian bardzo ważna wygrana. 35 punktów to już znaczący kapitał, lecz nie pozwalający jednak być pewnym utrzymania. A takie zadanie stoi przed zespołem. Kolejna okazja poprawienia dorobku punktowego już w nadchodzącą sobotę. Do Koronowa zawita Lubuszanin Trzcianka (9. miejsce). Najbliżsi rywale Victorii w rundzie wiosennej nie wygrali jeszcze spotkania wyjazdowego.

Noteć znów zwycięska, Janikowianie znów przegrali

Pakościanie podtrzymali dobrą passę. Rozgromili na wyjeździe Mieszka Gniezno aż 4:0. W ostatnich trzech meczach zdobyli siedem punktów, a nie przegrali spotkania od czterech potyczek. Podopieczni trenera Michała Nadolskiego (30 punktów na koncie) wydostali się ze strefy spadkowej. Zajmują obecnie jedenaste miejsce.

W kiepskich nastrojach są janikowianie (24 pkt.). Doznali trzeciej porażki z kolei. Na własnym boisku nie sprostali Lechowi Rypin, zespołowi Zbigniewa Kieżuna, byłego szkoleniowca unitów. W ostatnich sześciu kolejkach zawodnicy Unii muszą walczyć o utrzymanie się w rozgrywkach z Chemikiem Bydgoszcz (27) i Unią Solec Kujawski (23).

Obecnie trzecią ligę opuściłyby trzy drużyny.

Składy naszych drużyn:
LECH: Rumiancew, Baranowski, Buchalski, Ewert, Bojaruniec, Komorowski, Kulpaka, J. Feter, B. Feter, Moszczyński, Piceluk 2, Kukowski, Konon, Sarbinowski.
WDA: Tomaszewski - Kiełpiński, Żurek, Raszka, Malczuk - Żurowski, Brzeziński (66. Grzywaczewski), Woźniak (73. Szal) - Olszewski (83. Wenerski), Kordowski (61. Czerwiński), Talaśka.
WŁOCŁAVIA: Woźniak - Szczęsny, Grudziński, Suchomski, Lamparski - P. Stasiak (64. P. Markiewicz), Budnicki, Serocki (82. Haberski), Piotrowski, Dębicki - Rosiak (61. Tłuchowski).
CHEMIK: A. Retlewski - Bednarek (70. Grodzki), Rudziński, Paczkowski, Konecki, Szeremet (67. Szmańkowski), Jaworski, Witucki (ż), A. Kacprzak, Katerla (75. Prejs), Biernacki (67. Jarzembowski).
UNIA SOLEC KUJAWSKI: Mateusz Skibiński - Ciępiel (71. Winiecki), Frasz, Grzelak, Kubas, Poczwardowski (81. Błaszczak), Sanni, Raczyński (90. Osiński), Murach, Walczak (46. Chachuła), Lewandowski.
VICTORIA: Skory - Błaszkiewicz, Grugiel, Szczukowski, Walda - Piskorski (71. Andrzejewski), Talarek (56. Okanga), Góralski, Plewa (69. Janiszewski) - Kujawka, Solecki (87. Springer).
UNIA: Piesik - Kamiński (77. Wieczorek), Lisiecki, Dworacki, Kanik - Dereżyński, Chmielecki, Gabrych (85. Wawrzyniak), Mokrzycki, Jagielski (67. Hulisz), Klimek.
NOTECIANKA: Ciesielski - Gac, Bednarek, Jastrzembski, Gutowski - Słupski, Jastrzębski, Kurowski (87. Goczkowski), Szot - Babiarz (80. Woźniak), Niedźwiedź (65. Kala)