Elana Toruń pokonała Nielbę w Wągrowcu

(TOM), (ARKL)
i jego koledzy mają już sześć punktów w II lidze.
i jego koledzy mają już sześć punktów w II lidze. fot. Lech Kamiński
Podopieczni trenera Dariusza Durdy zwyciężyli w wyjazdowym meczu Nielbę Wągrowiec 2:1. Gole zdobyli Damian Sędziak i Wojciech Świderek.

Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 1:2 (1:0)
Bramki: Łukasz Spławski (29) - Damian Sędziak (60), Wojciech Świderek (73)
ELANA: P. Kryszak - Bartkiewicz, Sobolewski, Więckowski, Wróbel - Mądrzejewski (58. Świderek), Kikowski (84. Iheanacho) - Grudzień, Sędziak, Mikołajczak (78. Zamara) - Lewandowski (86. Malczak).
Sędziował: Mariusz Jasina (Wrocław).

Torunianie powoli udowadniają, że w II lidze mogą być stanowić ekipą rozdającą karty. W pierwszym meczu pokonali u siebie silne Zagłębie Sosnowiec 2:1, a w sobotę w identycznych rozmiarach odprawili nieobliczalną Nielbę Wągrowiec.

Już od pierwszych minut Elana stwarzała sytuacje do zdobycia gola. Dobrych okazji nie wykorzystali jednak m.in. Karol Lewandowski czy Damian Sędziak. Z czasem do głosu doszli gospodarze. I to oni jako pierwsi objęli prowadzenie. W 29. minucie Łukasz Spławski minął Mariusza Sobolewskiego i z ostrego kąta strzałem w długi róg pokonał Przemysława Kryszaka.

W drugiej połowie przewaga Nielby była mniej widoczna. Po godzinie gry Elana strzeliła upragnionego gola. Nie zawiódł Sędziak, który precyzyjnym uderzeniem zakończył indywidualną akcję. Decydujący cios zadali także torunianie. W 73. minucie, po dośrodkowaniu Marcina Wróbla, najwyżej w polu karnym wyskoczył Wojciech Świderek i wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy.

Dla torunian było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Poza wspomnianą wygraną nad Zagłębiem, żółto-niebiescy w rundzie przedwstępnej PP pokonali Tura Turek 2:1 po golach Tomasz Grudnia.