Elana Toruń walczyła do końca z Polonią Środa Wielkopolska. Opłaciło się!

Elana wciąż jest niepokonana w tym sezonie
Elana wciąż jest niepokonana w tym sezonie Jacek Smarz
Elana traci pierwsze punkty w tym sezonie. Po raz pierwszy jednak w swojej historii zdobywa gola w Środzie i wywozi cenny remis z trudnego terenu.

Polonia Środa - Elana Toruń 1:1 (0:0)
Bramki: Bartoszak (59, karny) - Tomaszewski (76)
ELANA: Poloczek - Będzieszak, Ciach, Mysiak, Uszalewski, Górka, Kryszak, Stefanowicz, Lenartowski, Aleksandrowicz (68. Tomaszewski), Kraska (74. Kozłowski).

Polonia od kilku sezonów prezentuje w III lidze solidny i poukładany futbol. Zwłaszcza na własnym boisku to drużyna piekielnie groźna, o czym dwukrotnie w ostatnich sezonach przekonała się Elana (0:1 i 0:2).

W sobotę drużyna z Wielkopolski nie przestraszyła się niepokonanego lidera grupy 2. W pierwszej połowie to gospodarze byli aktywniejsi. W defensywie grali bardzo uważnie, a po drugiej stronie boiska kilka razy zrobiło się gorąco w polu karnym.

Po przerwie Elana zaatakowała odważniej, aktywny był Daniel Kraska, który schodził po piłkę na skrzydła. Poloniści czekali na kontry i co kilka minut organizowali groźne wypady.

ZOBACZ: Wyniki innych meczów III ligi

Najniebezpieczniejsze były stałe fragmenty gry. Właśnie po jednym z rzutów rożnych w 58. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką torunianina w polu karnym i podyktował jedenastkę. Krzysztof Bartoszak uderzył mocno i precyzyjnie, Bartosz Poloczek był bez szans.

Torunianie po raz pierwszym w tym sezonie musieli odrabiać straty. Trener Rafał Górak zdecydował się na pierwsze zmiany, ale początkowo gra specjalnie się nie poprawiła.

Dziewczyny, narzeczone i żony piłkarzy są jednym z najbardziej atrakcyjnych kąsków dla stadionowych fotoreporterów. Dziewczyny polskich piłkarzy mają za sobą już niejedną rozbieraną sesję. Zobacz dziewczyny polskich piłkarzy!

Dziewczyny polskich piłkarzy [ZDJĘCIA]

To gospodarze byli bliżej zdobycia gola. W 70. minucie. Poloczek wygrał pojedynek sam na sam z Bartoszakiem, a przy dobitce Elanę uratował Uszalewski, który interweniował na linii bramkowej.

Elana ambitnie atakowała, ale długo nie była w stanie przedrzeć się przez defensywne szyki Polonii. I znowu - kluczowy okazał się rzut rożny. Walczył go Filip Kozłowski, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Przy pierwszej próbie uderzenie Macieja Mysiaka zostało zablokowane, dośrodkowanie z drugiej strony Mariusza Kryszaka i celna "główka" kolejnego zmiennika - Aleksandra Tomaszewskiego.

Końcówka meczu była już rozgrywana pod dyktando lidera III ligi, ale więcej goli już nie padło.