Obiekt zbudowano w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to w kujawskim grodzie doszło do znaczącego rozwoju bazy leczniczej. Przypomnijmy, że wówczas powstały sanatoria branżowe: wspomniany "Energetyk", "Metalowiec '70" (dzisiejsza "Oaza"), "Modrzew" i Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe (dzisiejsze sanatorium "Przy Tężni").
- Decyzja o sprzedaży spółki Szpital Uzdrowiskowy "Energetyk" wynika z naszej strategii korporacyjnej. Zgodnie z nią będziemy koncentrować się wyłącznie na podstawowej działalności, czyli produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej - informuje Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej ENEA, właściciela "Energetyka.
Wkrótce inwestorzy otrzymają publiczne zaproszenie do negocjacji. Potem podmioty zainteresowane nabyciem "Energetyka" zapoznają się z memorandum informacyjnym, będącym podstawą do złożenia wstępnej oferty. Wybrane podmioty będą miały prawo ubiegać się o kupno inowrocławskiego sanatorium. Spółka ma 310 miejsc, specjalizuje się w rehabilitacji narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej. Nabywca będzie miał obowiązek utrzymać profil tej działalności.
Sprzedaż "Energetyka" to dalszy ciąg zmian w strukturze własności obiektów uzdrowiskowych w Inowrocławiu. W 2010 r. resort skarbu sprzedał inowrocławskiemu przedsiębiorcy Tadeuszowi Chęsemu największą firmę zdrojową w naszym mieście - spółkę "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław, poprzedniczkę dawnego Przedsiębiorstwa Pańswowego "Uzdrowisko Inowrocław".
Wcześniej pod skrzydła Urzędu Marszałkowskiego przeszło sanatorium kolejowe, dziś rozwijające się dynamicznie pod nazwą "Przy Tężni". Z kolei w 2012 r. branżowe sanatorium "Oaza" zostało przejęte przez spółkę pracowniczą, której prezesem jest Urszula Iwicka, wcześniej dyrektor placówki. Teraz kolej na "Energetyka".
Czytaj e-wydanie »