https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Enea szuka chętnego na inowrocławskie sanatorium "Energetyk"

(SZCZ)
Nabywca widocznego na zdjęciu sanatorium "Energetyk”  będzie musiał utrzymać profil jego działalności.
Nabywca widocznego na zdjęciu sanatorium "Energetyk” będzie musiał utrzymać profil jego działalności. Jan Szczutkowski
Szpital Uzdrowiskowy "Energetyk", położony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego w Inowrocławiu, przewidziany jest do sprzedaży.

Obiekt zbudowano w latach 70. ubiegłego wieku, kiedy to w kujawskim grodzie doszło do znaczącego rozwoju bazy leczniczej. Przypomnijmy, że wówczas powstały sanatoria branżowe: wspomniany "Energetyk", "Metalowiec '70" (dzisiejsza "Oaza"), "Modrzew" i Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe (dzisiejsze sanatorium "Przy Tężni").

- Decyzja o sprzedaży spółki Szpital Uzdrowiskowy "Energetyk" wynika z naszej strategii korporacyjnej. Zgodnie z nią będziemy koncentrować się wyłącznie na podstawowej działalności, czyli produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej - informuje Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej ENEA, właściciela "Energetyka.
Wkrótce inwestorzy otrzymają publiczne zaproszenie do negocjacji. Potem podmioty zainteresowane nabyciem "Energetyka" zapoznają się z memorandum informacyjnym, będącym podstawą do złożenia wstępnej oferty. Wybrane podmioty będą miały prawo ubiegać się o kupno inowrocławskiego sanatorium. Spółka ma 310 miejsc, specjalizuje się w rehabilitacji narządów ruchu i rehabilitacji kardiologicznej. Nabywca będzie miał obowiązek utrzymać profil tej działalności.

Sprzedaż "Energetyka" to dalszy ciąg zmian w strukturze własności obiektów uzdrowiskowych w Inowrocławiu. W 2010 r. resort skarbu sprzedał inowrocławskiemu przedsiębiorcy Tadeuszowi Chęsemu największą firmę zdrojową w naszym mieście - spółkę "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław, poprzedniczkę dawnego Przedsiębiorstwa Pańswowego "Uzdrowisko Inowrocław".

Wcześniej pod skrzydła Urzędu Marszałkowskiego przeszło sanatorium kolejowe, dziś rozwijające się dynamicznie pod nazwą "Przy Tężni". Z kolei w 2012 r. branżowe sanatorium "Oaza" zostało przejęte przez spółkę pracowniczą, której prezesem jest Urszula Iwicka, wcześniej dyrektor placówki. Teraz kolej na "Energetyka".

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bywalec

Prawda jest taka, że uzdrowisko rozwijało się najbardziej za socjalizmu, gdy właścicielem było państwo. Właścicieli prywatny myśli tylko o interesie

A
Antek

Najlepsze jest sanatorium przy tęzniach. Ma bardzo ładna pijalnie

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska