Energa dała sobie wydrzeć zwycięstwo!

(ARKL)
w sobotnim spotkaniu w Łodzi zdobyła tylko jeden punkt.
w sobotnim spotkaniu w Łodzi zdobyła tylko jeden punkt. Lech Kamiński
Niemiłe wspomnienia wywiozły z Łodzi koszykarki Energi Toruń. Zespół Elmedina Omanicia przegrał 84:86 z ŁKS-em Siemens.

Wyniki 5. kolejki FGE:

Tęcza Leszno - Widzew Łódź 58:55, KK ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 57:39, Matizol Lider Pruszków - INEA AZS Poznań 65:38.

W niedzielę Artego Bydgoszcz podejmie Lotos Gdynia (godz. 16:30). Poza tym zagrają MUKS Poznań - Wisła Can-Pack Kraków (16) i Odra Brzeg - CCC Polkowice (17:45).

ŁKS Siemens Łódź - Energa Toruń 86:84 (23:25, 26:15, 14:28, 23:16)
ŁKS SIEMENS: Hoewisch 17 (2x3 pkt), Prochaska 17 (5), Raymond (1), Dalembert 12, Trofimowa 11 (3), Urbankiewicz 6, Kenig 4 i Jeziorna 2.
ENERGA: Metcalf 25 (2), Page 23 (1), Maksimović 19, Ratajczak 6 (1), Mitchell 6, Idczak 4 i Tłumak 1.

W pierwszej kwarcie torunianki toczyły równorzędny bój z gospodyniami. Wygrały 25:23, ale w kolejnej nie radziły sobie z łodziankami. Miejscowe uciekły Enerdze na kilkanaście punktów, a do przerwy prowadziły 49:40.

Przeczytaj także: Pewna wygrana Astorii Bydgoszcz w Szczecinie z Wilkami Morskimi

Podopieczne bośniackiego szkoleniowca, Elmedina Omanicia, musiały wyciągnąć lekcje z poprzednich 20 minut, skoro w trzeciej kwarcie grały wyśmienicie. Tę część koszykarki Energi wygrały 28:14 i objęły prowadzenie 68:63. W ostatniej, decydującej kwarcie rządziły jednak łodzianki, które ostatecznie po dramatycznym boju zwyciężyły 86:84.

W ekipie Energi zadebiutowała środkowa Julie Page. Reprezentantka Wielkiej Brytanii na parkiecie w Łodzi przebywała przez ponad pół godziny, zagrała z bardzo dobrą skutecznością pod koszem (73% za 2 pkt). Ponadto Page zanotowała sześć zbiórek.

Więcej o tym spotkaniu przeczytasz w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej".