Energa Toruń gromi Ostrovię, udany powrót Diawakany. Byliście na meczu? Poszukajcie się na zdjęciach!

jpZaktualizowano
Energa Toruń - Ostrovia Grzegorz Olkowski
Energa Toruń słabo zaczęła mecz z Ostrovia, ale imponująco zakończyła. Na parkiecie wyróżniła się walcząca o miejsce w składzie Melissa Diawakana.

Energa Toruń - Ostrovia 89:48 (17:15, 31:14, 15:13, 26:6)
ENERGA: Kunek 16 (4), Trzeciak 10 (1), Stankiewicz 9 (1), Svaryte 8, Begić 2 oraz Fields 12 (1), 8 zb., Sarauskaite 12, 11 zb., Diawakana 9, 8 as., Schmidt 5 (1), Tłumak 3 (1), Skobel .
OSTROVIA: Burdette 14 (1), Podkańska 10, Ossowska 6, Jackowska 2, Wajler 1 oraz Jaworska 8, Motyl 6, Kaczmarek 1.

Energa była murowanym faworytem starcie z zespołem, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Być może świadomość teoretycznej wyższości sprawiła, że "Katarzynki" kiepsko rozpoczęły mecz. Zaczęły od strat, niecelnych rzutów spod kosza i to Ostrovia objęła prowadzenie 2:6.

Energa fatalnie grała w ataku. W ciągu 7 minut gospodynie trafiły tylko raz z gry, a zdecydowaną większość punktów zdobywały z wolnych. Zachęcone słabością rywalek ostrowianki coraz śmielej szukały swoich szans i po ładnych akcjach prowadziły 13:9. To było za dużo dla trenera Svitka, który zaprosił swój zespól na rozmowę.

Wtedy też na parkiecie pojawiła się Nirra Fields. Kanadyjka rozruszała zespół w ataku: dwa razy sama trafiła, popisała się asystą do Emilii Tłumak i po jej trafieniu Energa odzyskała prowadzenie.

Przewaga rosła jednak bardzo powoli, nieco pewniej gospodynie mogły poczuć się dopiero w połowie 2. kwarty po "trójce" Katarzyny Trzeciak (31:23). Od tego momentu "Katarzynki" już wyraźnie dominowały. Do przerwy przewaga sięgnęła 19 pkt, a najlepszą zawodniczką była Daugile Sarauskaite - 10 pkt i 8 zb.

Po raz pierwszy w tym sezonie zagrała Melissa Diawakana i z wszystkim rezerwowych najlepiej wykorzystała szansę. Zaprezentowała dobrze znaną kibicom ambicje i waleczność w ataku, ale także 9 pkt, 8 asyst i 4 przechwyty.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych