Energa Toruń wygrywa dziesiąty mecz z rzędu! O półfinał zagra ze Ślęzą Wrocław

Emilia Tłumak była jedną z najlepszych koszykarek w ostatnim meczu rundy zasadniczej SłAwomir Kowalski / Polska Press
Wszystko było pod kontrolą. Energa Toruń lepsza od AZS AJP Gorzów. W ćwierćfinale będzie miała przewagę własnego parkietu.

Energa Toruń - AZS AJP Gorzów 77:67 (18:19, 24:17, 12:8, 23:23)
ENERGA: Cain 14, 12 zb., Grigalauskyte 11 (3), 7 zb., Mansfield 10 (2), 6 as., Maliszewska 9, Skobel 6 oraz Tłumak 13 (2), 5 zb., Uro-Nilie 10 (1), Diawakana 4.
AZS AJP: Hurst 20 (2), 8 zb., Misiek 15 (1), Swords 10, Pawlak 4, Stelmach 0 oraz Rytsikova 16 (2), Szjtauer 2.

Torunianki zaczęły od mocne uderzenia: prowadziły 10:2, bo dwa razy z dystansu przymierzyła Lauren Mansfield. Ze strony rywalek odpowiedziały Carolyn Swords i Julija Rytsikova (w sumie 16 pkt do przerwy). Ten duet dał AZS AJP punktową serię i prowadzenie 15:13, które utrzymywało się do początku 2. kwarty.

Wtedy wyrównała Monika Grigalauskyte, a przewagę "Katarzynkom" zapewniła bezbłędna do przerwy Miriam Uro-Nilie. Po trafieniu z dystansu Ukrainki było 35:28 - to była najwyższa przewaga w 1. połowie.

Po przerwie Energa postanowiła nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Solidna defensywa i składne akcje zapewniły przewagę 14 punktów.

W ostatniej kwarcie przewaga Energi raz stopniała do 6 punktów, ale wszystko było pod kontrolą. Na więcej rywalom nie pozwoliła Kelley Cain oraz świetna po przerwie Emilia Tłumak.