FaleLokiKoki Rosmedia KS Basket 25 Bydgoszcz. Była duża szansa zatopić Arkę

Krzysztof Wypijewski
Shante Evans była najskuteczniejszą zawodniczką bydgoskiego zespołu w Gdyni (19 i 25 pkt) Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/Archiwum
Bydgoszczanki przegrywają z mistrzyniami kraju 0-2 w półfinale play-off Energa Basket Ligi Koniet. Gra się do 3 zwycięstw.

VBW ARKA GDYNIA - FaleLokiKoki Rosmedia KS BASKET 25 Bydgoszcz 65:60

Kwarty: 20:12, 17:19, 14:13, 14:16.
ARKA: Slamova 16, Spanou 3, Miškinienė 13, Kastanek 8, Balintova 14 oraz Podgórna 3, Greinacher 8.
KS BASKET 25: Międzik 3, Burdick 9, McBride 4, Michałek 0, Evans 25 oraz Stankiewicz 11, Boonstra 8.

Początek niedzielnego spotkania znacznie różnił się od analogicznego okresu starcia z poprzedniego dnia (ostatecznie 62:48 dla Gdyni). Arka zdominowała wydarzenia na parkiecie i po 12 minutach prowadziła już różnicą 13 punktów. Końcówka 1. połowy to jednak zryw przyjezdnych. Znów skuteczna była Shante Evans, dzielnie wspierały ją Cierra Burdick i Angelika Stankiewicz. Do szatni bydgoszczanki schodziły przegrywając tylko 31:37.

Początek rywalizacji po zmianie stron ponownie należał do mistrzyń Polski (49:36). Podopieczne trenera Piotra Kulpekszy ambitnie goniły (na 1,5 minuty przed końcem przegrywały tylko 60:63), ale zespół znad morza nie dał sobie odebrać wygranej. W końcówce przyjezdnym zabrakło „spokojnej” ręki w momencie oddawania rzutów. O triumfie obrończyń trofeum - podobnie jak w sobotę - przesądziła lepsza dyspozycja w próbach zza łuku (7/27 przy 3/18 bydgoszczanek).

Dla gospodyń było to 25. zwycięstwo z rzędu w tym sezonie EBLK (wcześniej wygrały 20 spotkań w sezonie zasadniczym, 3 w ćwierćfinale i 1 w półfinale play-off).

Rywalizacja przenosi się teraz do Bydgoszczy (środa, 31 marca, godz. 18.00). Jeżeli triumfują gospodynie, to czwarta potyczka następnego dnia także w hali „Arena” (18.00). Ew. piąte starcie zaplanowano na 7 kwietnia nad morzem.