FC Toruń nie wywalczy medalu w Futsal Ekstraklasie [zdjęcia]

FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin.
FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin. Sławomir Kowalski
Toruńska drużynie nie zdołała pokonać Pogoni 04 Szczecin. Red Devils Chojnice już są poza zasięgiem.

FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin 3:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Jonczyk (12), 0:2 Kubik (16), 0:3 Jonczyk (17), 0:4 Gepert (21), 1:4 Neagu (26), 2:4 Mikołajewicz (35), 3:4 Suchocki (39), 3:5 Kubik (39)
FC Toruń: Neagu - Wojciechowski, Suchocki (żk), Mikołajewicz, Elsner - Morozow, Szczepaniak, Pelc, Waszak oraz Czyszek, Domański.

Torunianie musieli wygrać dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej i liczyć na jedną porażkę Red Devils Chojnice - taki scenariusz dałby im miejsce w czołowej czwórce i prawo walki o brązowy medal. Niestety, FC potknął się na pierwszej przeszkodzie. W niedzielę nie dał rady trzeciej drużynie ekstraklasy ze Szczecina, choć emocji nie brakowało. To pierwsza porażka u siebie torunian w ekstraklasie i pierwsza we własnej hali po 27 miesiącach!

O wszystkim zadecydowała pierwsza połowa. Wyraźnie zdenerwowani stawką meczu gospodarze popełniali wiele błędów. Walcząca o finał Pogoń 04 była bezwzględna. Wynik spotkania otworzył w 12. min. Adam Jonczyk. Chwilę później podwyższył Michał Kubik, a trzecią bramkę zdobył ponownie Jonczyk.

Przerwa była bardzo burzliwa w toruńskiej szatni, ale początek 2. połowy był znowu nieszczęśliwy. Zaledwie 36 sekund po wznowieniu gry Mateusz Gepert podwyższył na 4:0 dla przyjezdnych.

Dopiero wówczas gospodarze zabrali się za odrabianie strat. W 39. minucie było już tylko 3:4 i FC szturmował szczecińską bramkę. Remis wisiał w powietrzy, ale piłkę pechowo stracił Krzysztof Elsner, a decydującą bramkę zdobył Kubik.

Red Devils wykorzystali potknięcie torunian i przed ostatnią kolejką mają 5 punktów przewagi. FC teraz będzie bronił 5. miejsca na koniec sezonu. W sobotę pożegna się z kibicami meczem z GAF Omega Gliwice (godz. 18.00). Pierwszy raz beniaminek ekstraklasy zagra w Arenie Toruń i liczy na liczne przybycie kibiców.

W innych meczach: AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Clearex Chorzów 1:3, Gwiazda Ruda Śląsk - Red Dragons Pniewy 2:6, Red Devils Chojnice - Nbit Gliwice 11:4, GAF Omega Gliwice - Chrobry Głogów 6:4.