Feralna ostatnia kwarta Artego Bydgoszcz i wysoka porażka w Gorzowie

Artego Bydgoszcz
Artego Bydgoszcz Dariusz Bloch
Druga porażka Artego Bydgoszcz w tym sezonie. Bydgoszczankom zabrakło sił w ostatniej kwarcie, którą przegrały w Gorzowie różnicą 13 punktów.

AZS Gorzów - Artego Bydgoszcz 94:77 (28:26, 19:17, 18:18, 29:16)
AZS: Juskaite 23 (5), Green 21, Copper 15, 13 zb., 8 as., Prezelj 14, Dźwigalska 0 oraz Maiga 17, Jackson 4, Kaczmarczyk 0, Markowska 0, Keller 0.
ARTEGO: O'Neill 23 (3), Międzik 19 (5), Miskiniene 14, Poboży 8, Kiesel 5 oraz Rymarenko 7 (1), Michałek 1, Świątkowska 0.

Przed ostatnią kwartą wszystko było jeszcze otwarte, bo miejscowe prowadziły jedynie 4 punktami. Potem było jeszcze 67:65 po trafieniu Kiesel. Kolejny fragmenty meczu AZS wygrał 7:0. W końcówce trzy razy z dystansu trafiła Juskaite, ostatecznie pogrążając bydgoski zespół. O zwycięstwie gorzowianek w największym stopniu zadecydowała miażdżąca przewaga w zbiórkach (45:25), samych ofensywnych AZS miał aż 15. Warto też zwrócić uwagę, że w rywalizacji rezerwowych było 21:8.