Ferie coraz bliżej. W Toruniu będzie sporo atrakcji

  Ferie coraz bliżej. W Toruniu będzie sporo atrakcji

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Maciejewska

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Podczas ferii (w dni powszednie, w godz. 10-15) dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z lodowisk sezonowych w Toruniu. Atrakcje na lodzie czekają

  Podczas ferii (w dni powszednie, w godz. 10-15) dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z lodowisk sezonowych w Toruniu. Atrakcje na lodzie czekają także na Tor-Torze ©Grzegorz Olkowski

  Szaleństwa na lodzie, nauka pływania, bal karnawałowy oraz warsztaty artystyczne - kolejne propozycje na spędzenie ferii zimowych w Toruniu.
  Podczas ferii (w dni powszednie, w godz. 10-15) dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z lodowisk sezonowych w Toruniu. Atrakcje na lodzie czekają

  Podczas ferii (w dni powszednie, w godz. 10-15) dzieci i młodzież mogą bezpłatnie korzystać z lodowisk sezonowych w Toruniu. Atrakcje na lodzie czekają także na Tor-Torze ©Grzegorz Olkowski

  Jeśli Wasze dzieci lubią aktywnie spędzać czas, w ferie w Toruniu na pewno znajdą coś dla siebie. Miasto przygotowało bowiem bogatą ofertę zajęć sportowych. Za darmo lub w ulgowych cenach dostępne będą m.in. lodowiska, baseny i hale sportowe.

  Lodowiska i baseny


  Dwa razy na Tor-Torze odbędzie się darmowa ślizgawka z nauką jazdy dla najmłodszych. Zabawa 15 i 22 stycznia, w godz. 13-17:35, będzie prowadzona przez konferansjera przy dźwiękach muzyki. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież szkolna, w dni powszednie (w godz. 10-15) mogą za darmo korzystać z lodowisk sezonowych na Rynku Staromiejskim i Przy Skarpie.
  Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników pływania. W Mini Aquaparku przy ul. Hallera będzie dziesięciodniowy darmowy kurs pływania dla 50 dzieci. Uczestnicy zostaną przydzieleni do 4 grupy. Zajęcia będą prowadzone codziennie od 14 do 18 stycznia i od 21 do 25 stycznia o godzinie 9, 10, 11 i 12. Obowiązują zapisy w recepcji Mini Aquaparku lub telefonicznie pod numerem 56 651 38 56. Warto dodać, że w ferie w dni powszednie, w godz. 10-15 dzieci i młodzież za godzinę korzystania z basenu zapłacą tylko 7 zł.
  W czwartek 17 stycznia (godz. 12-14) można wybrać się do Areny Toruń przy ul. Bema na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci. W programie lekkoatletyka oraz wspinaczka sportowa na ściance, którą poprowadzi instruktor.

  Artystyczne warsztaty


  Bogatą ofertę zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat przygotował Młodzieżowy Dom Kultury. Na ulicę Przedzamcze można wybrać się na zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, wokalne, muzyczne, modelarskie. Grafik zajęć dostępny jest na stronie MDK i toruńskiego magistratu. Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 56 622 14 77 i w portierni MDK.

  Szaleństwa na lodzie, zajęcia plastyczne i początek świata - propozycje na ferie w Toruniu

  Muzeum Okręgowe w Toruniu, w ramach białych wakacji, przygotowało zajęcia muzealne dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Zajęcia dla grup będą prowadzone w pierwszym tygodniu ferii. Udział w pojedynczych zajęciach kosztuje 5 zł od osoby.
  We wtorek 15 stycznia o godz. 11 placówka proponuje warsztaty „Walizka pełna skarbów” przy wystawie stałej „Pasja podróżowania” w Muzeum Podróżników. W czwartek 17 stycznia o godz. 11.00 w Domu Mikołaja Kopernika odbędą się warsztaty poświęcone rodzinie astronoma. W drugi tydzień ferii (od wtorku) dzieci w wieku 7-12 lat mogą wybrać się na czterogodzinne zajęcia w różnych oddziałach Muzeum (w godz. 10-14). Wśród propozycji znalazły się m.in.: zajęcia na temat królewskich wizyt w Toruniu i nauka tańca dworskiego pavany, portretowe warsztaty plastyczne, malowanie paskiem, pieczenie i malowanie pierników.
  Karnawałowy bal

  Na zakończenie ferii (26 stycznia w godz. 15-17) w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się kostiumowy bal rodzinny. Oprócz tańców, będą także zabawy, gry, konkursy oraz przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška. Szczegółowy program zajęć w Muzeum Okręgowym dostępny jest na stronie internetowej placówki. Koszt udziału we wszystkich zajęciach organizowanych w drugim tygodniu ferii, wraz ze wstępem na Bal Karnawałowy , kosztuje 60 zł od osoby. Natomiast za uczestnictwo w jednym dniu warsztatów trzeba zapłacić 15 zł od osoby, a za bilet wstępu na Bal Karnawałowy - 10 zł od osoby.


  Dni wolne 2019 - kiedy wziąć wolne, żeby było ich jak najwięcej?

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej