www.pomorska.pl/bydgoszcz
Więcej informacji z Bydgoszczy znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz
- Pracujemy normalnie, nie odwołujemy koncertów, a obowiązki szefowej przejął Cezary Nelkowski, jej dotychczasowy zastępca do spraw programowych - słyszymy w sekretariacie FP.
Jak udało nam się ustalić, Eleonora Harendarska we wtorek wieczorem zemdlała w swoim domu i straciła przytomność. Odzyskała ją jeszcze tego samego dnia, ale jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - czeka ją teraz niebezpieczna operacja.
Dotychczasowa szefowa filharmoników pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1991 roku, a zawodowo związana jest z FP od roku 1965. W środowisku muzycznym uznawana jest za świetnego fachowca. Uznaniem cieszy się również wśród melomanów, którzy cenią ją za bezkompromisowy repertuar i za atrakcje, w które obfituje organizowany przez nią festiwal Musica Antiqua Europae Orientalis.