- Brałem udział we wszystkich edycjach Forum Rolniczego „Gazety Pomorskiej” i w tym roku też przyjadę do Żnina - mówi Grzegorz Drewczyński, rolnik ze Świekatowa (pow. świecki). Interesuje go wiele tematów poruszanych podczas tego wydarzenia, ale dodaje: - Bardzo cenne jest również to, że mogę osobiście zadać pytania ministrom i od razu poznać odpowiedzi.
Czesław Siekierski przyjął nasze zaproszenie do udziału w panelu na temat: „Europejski Zielony Ład do kosza? Co trzeba poprawić, by nasi rolnicy mogli zyskać, a nie stracić?”
Chcesz wziąć udział w XI Forum Rolniczym Gazety Pomorskiej? Zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona!

Zaprosiliśmy także byłych szefów resortu rolnictwa, są to: Marek Sawicki, Artur Balazs, Jan Krzysztof Ardanowski, Wojciech Mojzesowicz, Jacek Janiszewski, Robert Telus oraz Marek Zagórski (były wiceminister rolnictwa oraz minister cyfryzacji, dziś to prezes KGS). W dyskusji weźmie udział także Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.
W gronie zaproszonych do debaty znaleźli się również szefowie sejmowej oraz senackiej komisji rolnictwa, czyli poseł Mirosław Maliszewski oraz senator Ryszard Bober.
Potem odbędzie się osiem paneli tematycznych. Temat pierwszego z nich to:„Alternatywa na polu. Pozostać przy uprawie zbóż, czy lepiej postawić na groch, konopie, słoneczniki, a może soję? Klimat i polityka zmieniają strukturę upraw i opłacalność produkcji.”
Drugi dotyczyć będzie opłacalności w produkcji mleka, wołowiny i wieprzowiny.
Inny temat: Rolnictwo 4.0. Postaramy się wyjaśnić, kogo na to stać i co można zrobić, by sięgnąć po unijne dopłaty.
Kolejny panel dotyczyć będzie dbałości o glebę, racjonalnej pielęgnacji i odżywiania upraw.
A w związku z tym, że ASF i grypa ptaków nie odpuszczają, sprawdzimy co mogą zrobić rolnicy, by uchronić swoje stada przed chorobami wirusowymi.
Temat innego panelu: „Wchodzę w ekologię, ale na razie nic o niej nie wiem.” Jego uczestnicy postarają się wyjaśnić jak - krok po kroku – przejść z rolnictwa konwencjonalnego na ekologiczne.
Będzie też o zmianach w ekoschematach. Informacji udzielą m.in. przedstawiciele resortu rolnictwa i ARiMR.
„Rolniku, nie daj się oszukać!” - to temat ostatniego panelu, podczas którego będzie mowa o najczęstszych sposobach oszustw. I o tym, gdzie rolnik może szukać pomocy.
Udział w forum jest bezpłatny, ale należy się zapisać. Najlepiej jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona! Można to zrobić klikając poniżej
