Zobacz wideo: Szczepionkę na COVID-19 dostaniemy w pracy? Są nowe informacje!
W szpitalu we Włocławku urodziło się martwe dziecko
Do tragicznego zdarzenia doszło 12 marca. Z informacji, które przekazały Fakty TVN wynika, że tego dnia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zgłosiła się kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Źle się czuła i miała skurcze. Została zbadana, po czy miała usłyszeć w szpitalu, że z racji zakażenia koronawirusem, własnym transportem, ma udać się do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Miał zawieźć ją tam mąż, który zakończył już kwarantannę.
Kobieta miała wrócić do domu w okolicach Włocławka, żeby zabrać niezbędne rzeczy i – jak wynika z dalszej relacji Faktów TVN – źle się poczuła. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała ją do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, z której wcześniej została odesłana. Przeprowadzono cesarskie cięcie. Niestety, dziecko urodziło się martwe.
Trwa postępowanie w sprawie martwego narodzenia dziecka we Włocławku
O możliwości popełnienia przestępstwa policję i prokuraturę poinformować miał mąż kobiety. Sprawa trafiła początkowo do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, jednak została przekazana do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Jak dowiedzieliśmy się w Prokuraturze regionalnej w Gdańsku, postępowanie zostało przekazane ze względu na wagę sprawy oraz fakt, iż w gdańskiej jednostce utworzony jest dział obejmujący zakresem swojej właściwości prowadzenie i nadzorowanie spraw dotyczących błędów medycznych, których skutkiem jest śmierć człowieka.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku przeprowadzono wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Karolina Welka, dyrektorka lecznicy, zapewnia, że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok
Postępowanie w sprawie martwego narodzenia dziecka we włocławskim szpitalu jest w toku. Trwa między innymi zbieranie materiałów dowodowych i oczekiwanie na wyniki sekcji zwłok.
- Śledztwo wszczęto w dniu 18 marca 2021 roku w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby na których ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 kk. W sprawie wykonywane są czynności procesowe i gromadzony jest materiał dowodowy. Między innymi w sprawie, przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, pozyskiwana jest nadto dokumentacja medyczna. Nie uzyskano jeszcze wyników sekcji zwłok
– informuje Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
