Po pomoc medyczną należy udać się do dowolnego punktu nocnej opieki (tam, gdzie mamy najbliżej). Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, w oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturach w Toruniu i we Włocławku.
Wykaz placówek można też znaleźć na stronie: www.nfz-bydgoszcz.pl.
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki są bezpłatne dla ubezpieczonych i udzielane bez skierowania.
- Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy 999 lub 112. Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik K-P OW NFZ w Bydgoszczy.
W dni ustawowo wolne od pracy, po godz. 18 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia (na podstawie zlecenia od lekarza).
Gdy w święta zaboli nas ząb, możemy liczyć na świadczenia z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej. W naszym województwie udzielają jej:
- w Bydgoszczy - NZOZ Centrum Medyczne „Ikar”, ul. Szubińska 32, tel. 52 373 22 00,
- w Grudziądzu - Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Wł. Biegańskiego, ul. Szpitalna 6/8, tel. 56 641 37 89,
- we Włocławku - NZOZ Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Kilińskiego 16, tel. 54 231 10 62,
- w Ciechocinku - NZOZ „Przychodnia Rodzinna” Edyta Stefaniak - Monsur, ul. Zdrojowa 46, tel. 54 283 32 07.
Tego nie kupuj! Produkty wycofane przez GIS w ostatnich dnia...
Smaki Kujaw i Pomorza odcinek 18
