- Szczególnie rozprawka, w której mieliśmy podać realia historyczne na przykładzie starych lektur. Wybrałyśmy "Kamienie na szaniec", "Romeo i Julię", "Zemstę" i "Krzyżaków". Historia i wos były trochę trudniejsze. Jesteśmy dobrej myśli co do wyników.
- Tak, rozprawka była dość łatwa - ocenia Piotr Jasnowski. - Postawiłem na "Krzyżaków" i " "Mitologię". Z historii miałem mały problem z mapami. Generalnie poszło mi dobrze. Wiem, że nie muszę się martwić. Wynik z testów będzie dobry.
Cieszą się również Dominika Darwish i Agata Biesek. Nie martwią się nawet wosem, choć trudne były zadania dotyczące trójpodziału władzy.
Na zdjęciu Paweł Czaplewski, Rafał Smaglinski, Radek Mrozek-Gliszczyński, Przemek Miszewski i Dominik Szamocki z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
(fot. Janina Waszczuk)
- Nie był trudny, były pojedyncze pytania bardzo trudne, ale cały test nie - mówili uczniowie z Gimnazjum nr 2.
Pierwsza część testu była z języka polskiego. - Rozprawka była z Zemsty Aleksandra Fredry. - Nie była trudna - opowiada Dominik Szamocki.
- Za dużo się nie uczyliśmy w domu, chodziliśmy na kółko przygotowujące do testu - opowiada Przemek Miszewski.
Druga część była z historii i WOS. Tu uczniowie twierdzą, że pytania były dosyć trudne. Nie wynikające z tekstu, tylko wszystko trzeba było umieć.
- Bardziej boimy się jutra. Matematyka to będzie rzeź - mówią zgodnie uczniowie.
Linki do odpowiedzi znajdziesz w artykule:EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - polski, historia i WOS (test humanistyczny) - odpowiedzi, arkusze, pytania
Czytaj e-wydanie »