Głosowano za udzieleniem absolutorium i wotum zaufania wójtom z gminy Książki i Płużnica. Sprawdzamy, ilu radnych głosowało "za"

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Wójtowie gmin Książki i Płużnica cieszą się zaufaniem radnych. Od lewej: wójt gminy Książki Krzysztof Zieliński, wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka
Radni gminy Płużnica oraz radni gminy Książki w powiecie wąbrzeskim jednogłośnie udzielili swoim włodarzom wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok.

Podczas ostatniej sesji rady gminy Płużnica wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka zaprezentował "Raport o stanie gminy", a także podsumowano 2020 r., w którym zrealizowano takie inwestycje jak termomodernizacja i przebudowa świetlicy wiejskiej w Mgowie oraz przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pólko.

Wójt gminy Płużnica podczas sesji przypomniał, że w 2020 r. zakończyła się realizacja ośmioletniej strategii rozwoju tej gminy. Założenia tego planu nie zostały w całości zrealizowane - ze względu na brak możliwości pozyskania odpowiedniego dofinansowania zrezygnowano z budowy inkubatora przedsiębiorczości, a znacznie poniżej zamierzeń zrealizowano plany dotyczące odnawialnych źródeł energii na terenie gminie, na co wpływ miały z kolei protesty mieszkańców. Z powodu protestów odstąpiono bowiem od budowy na terenie gminy elektrowni wiatrowych.

Po zaprezentowaniu podczas sesji informacji o inwestycjach w gminie radni pochylili się nad uchwałą w sprawie udzielenia wójtowi gminy Płużnica wotum zaufania oraz nad uchwałą w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. Radni jednogłośnie zagłosowali "za" przy obydwu głosowaniach. Wójt Marcin Skonieczka podziękował przewodniczącemu rady gminy, radnym, wszystkich swoim współpracownikom z urzędu gminy i jednostek organizacyjnych gminy, a także sołtysom, członkom rad sołeckich, członkom lokalnych stowarzyszeń i mieszkańcom za owocną współpracę.

Głosowaniem w sprawie wotum zaufania i absolutorium zajęli się także radni z gminy Książki. Wójt gminy Książki podczas sesji 9 czerwca najpierw streścił informacje ze sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 r. Jak mówił wójt Krzysztof Zieliński, największymi inwestycjami była budowa Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Wodnych, która wciąż jest w trakcie realizacji, a o której pisaliśmy pod tym linkiem, a także przebudowa dróg w Bliznie, Osieczku, w stronę Nieżywięcia, w Blizienku oraz odnawialne źródła energii na terenie gminy.

Także radni z gminy Książki pozytywnie ocenili ubiegłoroczną pracę swojego wójta Krzysztofa Zielińskiego - jednogłośnie zagłosowali zarówno za udzieleniem wójtowi gminy Książki wotum zaufania, jak i za absolutorium z wykonania budżetu za 2020 r. Wójt Krzysztof Zieliński podkreślił, że realizacja budżetu to owoc dobrej współpracy z radnymi. Podziękował także pracownikom Urzędu Gminy w Książkach oraz sołtysom. Wyraził też nadzieję na dalszą owocną pracę i dobre pomysły, które będą skutkować zadowoleniem mieszkańców.

- Naprawdę wielki ukłon dla pana. Potrafił pan to wszystko ogarnąć i jakoś rozwiązać

- mówiła podczas sesji radna gminy Książki Anna Turbak, zwracając uwagę na to, że przez pandemię realizacja budżetu była wyjątkowo trudna, a i tak udało się realizować inwestycje.

- Myślę, że trochę jeszcze mamy do zrobienia, aby wszystkim naszym mieszkańcom w tej naszej małej ojczyźnie żyło się jeszcze lepiej. Może młodzież zdecyduje i nam podpowie, co by jeszcze można było dla nich zorganizować

- mówił podczas sesji wójt Krzysztof Zieliński.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie