www.pomorska.pl/golubdobrzyn
Więcej informacji z Golubia-Dobrzynia znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/golubdobrzyn
Do tragedii doszło tuż po godz. 20. Kiedy wszyscy klienci wyszli z baru przy ul. Zamurnej, młody mężczyzna ukrył się w lokalu.
Ukrywającego się 27-latka zauważyła właścicielka. Wtedy przestępca zaatakował 57-letnią kobietę i uderzył ją w twarz. Potem kilkakrotnie uderzył ją nożem w okolicach serca.
Kiedy kobieta straciła przytomność, mężczyzna wszedł do sąsiadującego z barem mieszkania właścicieli. Chciał stamtąd wynieść telewizor plazmowy. Ale kiedy próbował uciec z mieszkania ze swoim łupem, natknął się na męża pokrzywdzonej.
Przestępca pobił 62-latka, a potem uderzył go ciężkim narzędziem w głowę i uciekł. Właścicielka lokalu i jej mąż z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala, gdzie zajęli się nimi lekarze. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Dyżurny policji natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia wysłał na miejsce funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzili okoliczne domy, przesłuchali świadków i przeszukali okolicę. W ten sposób ustalili, kto był sprawcą przestępstwa.
27-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Golubia-Dobrzynia. W chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 1,6 promila alkoholu we krwi. Policjanci nadal prowadzą przesłuchania. Za rozbój mężczyźnie grozi nie mniej niż 3 lata więzienia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu.