Golubsko-Dobrzyński Jarmark Wielkanocny

Materiał informacyjny Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, miasto Golub-Dobrzyń, powiat golubsko-dobrzyński oraz gmina Golub-Dobrzyń zapraszają na Golubsko-Dobrzyński Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 23-24 marca na Targowisku Miejskim w Golubiu-Dobrzyniu. W sobotę, w godzinach 11:00-18:00, oraz w niedzielę, w godzinach 11:00-16:00, Koła Gospodyń Wiejskich, twórcy ludowi oraz lokalni producenci zaprezentują swoje tradycyjne wyroby oraz rękodzieło.

Jarmark to wyjątkowa okazja do poznania tradycyjnego rękodzieła, tradycyjnej muzyki oraz zakupu wielkanocnych ozdób i potraw. Dodatkowo, przygotowaliśmy warsztaty z twórcami ludowymi. Będzie można wyrzeźbić baranka (w sobotę) oraz przygotować tradycyjną palmę wielkanocną (w niedzielę).

Na scenie pojawią się dzieci z Golubia-Dobrzynia ze specjalnym programem artystycznym. W sobotę o oprawę muzyczną zadbają zespoły ludowe z terenu Ziemi Chełmińskiej: agregandado i Kapela Chełmińska oraz z Kujaw: Kujawy Bachorne Nowe i Kujawioki. Natomiast w niedzielę zagrają goście spoza regionu: Zespół Beskidy, Kapela Częstochowa oraz Zespół Kurpianka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Golubia-Dobrzynia i okolic wraz z rodzinami. Więcej szczegółów na: nikidw.edu.pl, facebook.com/NarodowyInstytutKulturyiDziedzictwaWsi, golub-dobrzyn.pl oraz facebook.com.

Partnerami wydarzenia są pozostałe samorządy powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego tj. Gmina Zbójno, Gmina Radomin, Gmina Ciechocin oraz Gmina I Miasto Kowalewo Pomorskie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska