https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gospodynie z powiatu nakielskiego szykują "Smaki Krajny i Pałuk" 2015

(ms)
XII raz odbędzie się powiecie konkurs dziedzictwa kulinarnego. To ostatnie dni na zgłoszenie swojego udziału jako wystawca.

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" kończy przyjmowanie zgłoszeń od kół gospodyń wiejskich, sołectw i lokalnych wytwórców na udział w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego promującego lokalne specjały.

Przeczytaj też: Minikowo. Laureaci wystawy drobiu ozdobnego [zdjęcia]

Nowe "Smaki Krajny i Pałuk" poznamy w Nakle podczas imprezy: "Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec Kucharzy", która odbędzie się w mieście 24 maja. Zapowiada się smakowicie. Oceniane będą nalewki, mięsiwa, wypieki, potrawy z ryb i owoców. Jak słyszymy - będzie co oceniać i degustować.

Ale nie tylko gospodynie pokażą w Nakle co potrafią. W planach jest pokaz kulinarny w wykonaniu Rafała Godziemskiego, szefa kuchni Hotelu "Słoneczny Młyn" w Bydgoszczy.
Konkursowi kulinarnemu towarzyszy zwykle Jarmark św. Wawrzyńca organizowany przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle na ul. Powstańców Wielkopolskich. I w tym roku jarmark będzie. Przygotowania są na finiszu.

Nowoczesną Wieś znajdziesz także na Facebooku - dołącz do nas!

Zaproszenie skierowano m.in. do artystów, rękodzielników, twórców ludowych z regionu. Mogą oni wystawić swoje prace na jarmarku bez żadnych opłat. Przeciwnie wystawcy komercyjni. Tacy liczyć się muszą z opłatą targową w wysokości 10 zł, lub 30 zł, jeśli zapewniony jest im dodatkowo dostęp do prądu.

Pracownicy muzeum na zgłoszenia zainteresowanych czekać będą jeszcze do niedzieli 17 maja. A wśród zespołów, które na jarmarku wystąpią pierwsze skrzypce grać ma w tym roku Zespół Pieśni Tańca Ziemia Bydgoska.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan

Niestety jeszcze często takie spotkania są jedyną okazją, żeby nawiązać kontakt z lokalnymi producentami zdrowej żywności i przy okazji zrobić zakupy. Na szczęście coraz częściej rolnicy są obecni online np. na platformie sprzedażowej cabas.pl, co pozwala przeciętnemu konsumentowi na łatwiejsze dotarcie do ich oferty. 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska