Horror! Olimpia/Unia Grudziądz ponad 3 godziny biła się w Działdowie o zwycięstwo

(marz)
Patryk Chojnowski zdemolował Chińczyka Xu Wenlianga 3:1 (-9,5,4,4). Tylko w 1. secie "rozpracowywał" rywala. Później punktował bez litości. Maryla Rzeszut
Obie drużyny nie odpuszczały! Mecz był wyrównany i ciągnął się w nieskończoność... Znakomicie grał lider Dekorglassu Jiri Vrablik. Pokonał Kolarka i Huanga. Ale grudziądzcy tenisiści zdobyli każdy po punkcie i wygrali 3:2!
- Było ciężko, ale w końcu wygraliśmy - mówił Adamowi Nowakowskiemu Huang Sheng Sheng (Olimpia/Unia). Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

KS DEKORGLASS - OLIMPIA/UNIA 2:3
DEKORGLASS: Jiri Vrablik 2
OLIMPIA/UNIA: Huang Sheng Sheng 1, Patryk Chojnowski 1, Kolarek 1

Wyniki: Vrablik-Kolarek 3:1 (-10,6,9,9), Malicki - Huang 1:3 (-6,7,-5,-8), Xu Wenliang - Chojnowski 1:3 (9,-5,-4,-4), Vrablik-Huang 3:2 (5,-9,-4,3,9), Malicki - Kolarek 0:3 (-12,-8,-3). Vrablik - Kolarek 3:1, Malicki - Huang 1:3, Xu Wenliang - Chojnowski 1:3, Vrablik - Huang 3:2, Malicki - Kolarek 0:3

Grudziądzanie stoczyli (awansem) bój w Działdowie. Wyrównana drużyna z Grudziądza okazała się nieco lepsza niż Dekorglass z jednym, zdecydowanym asem - Jirim Vrablikiem.

Jako pierwszy grał właśnie Czech z Tomislavem Kolarkiem, który zdołał urwać Vrablikowi tylko seta. Dekorglass prowadził w swojej hali 1:0. W 2. partii walczył Huang Sheng Sheng. Pokonał Szymona Malickiego (wychowanka Olimpii/Unii) 3:1 i odrobił stratę w meczu na 1:1.

Patryk Chojnowski walczył z Chińczykiem. Po zaciętej walce, rozprawił się 3:1 z Xu Wenliangiem i Olimpia/Unia prowadziła już 2:1.

Kapitan wytrwał

Tomislav Kolarek, kapitan Olimpii/Unii  przypilnował ostatniej partii meczu i przypięczętował zwyciestwo grudziądzan.
Tomislav Kolarek, kapitan Olimpii/Unii przypilnował ostatniej partii meczu i przypięczętował zwyciestwo grudziądzan. Maryla Rzeszut

Tajwańczyk - Huang nie sprostał liderowi gospodarzy, Vrablikovi. Przez to mecz nie zakończył się 3:1, lecz doszło do remisu 2:2 i dopiero pojedynek Malicki-Kolarek zaważył o końcowym wyniku spotkania.

Malicki silny opór stawiał w 1. secie, później już był coraz bardziej bezradny. Chorwat wygrał 3:0. Męczący mecz zakończył się po ponad 3-godzinnej walce przy stole...

Kapitan grudziądzan - Tomislav Kolarek przypieczętował zwycięstwo i wygrała 3:2 Olimpia/Unia! Zabrała do Grudziądza 2 pun kty a 1 pkt pozostał w Działdowie.