Inauguracja bez... goli. KKP Bydgoszcz zremisował z Czarnymi Sosnowiec

Tomasz Malinowski
Jedno z nielicznych w meczu "gorących" starć pod bramką gości.
Jedno z nielicznych w meczu "gorących" starć pod bramką gości. Fot. Jarosław Pruss
Punkt wywalczony w meczu z Czarnymi Sosnowiec ucieszył, wobec sytuacji kadrowej, drużynę KKP. Ta ma jednak w grze do poprawienia wiele.

12. GOSiR Piaseczno 12 3 8-38

KKP: Palińska - Pawłowska (63. Babińczuk), Mrozek, J. Daleszczyk, G. Daleszczyk - Brzykcy, Machnacka, Lewandowska I, Raczkowska - Makowska (90+Zakrzewska), Kryszak (90. + 1. Krępeć). Sędziowała: Ewa Augustyn (Pomorski ZPN).

Miała być inauguracja wiosennej rundy, wypadła... zimowa. Grad, momentami wichura i przenikliwe zimno oraz opady, to warunki w jakich przyszło walczyć o punkty dzielnym piłkarkom.

Trudno odmówić obu zespołom ambicji i zaangażowania. Ale nie stworzy się dobrego widowiska bez jakości i goli. Środowego popołudnia nie było na nie stać żadnej ze stron.
Po pierwszym gwizdku Czarne przejęły inicjatywę. Zepchnęły gospodynie na własną połowę, ale z gry pozycyjnej nie odniosły żadnej korzyści. Miejscowe były dobrze zorganizowane w obronie i wszelkie akcje rywalek likwidowały w zarodku. Tylko raz po rzucie wolnym wykonanym przez Kaletkę (reprezentantka Polski) piłka otarła poprzeczkę.

W ostatnich 10 min. zawodniczkom KKP udało się wyprowadzić piłkę z własnej połowy, acz bez specjalnego zagrożenia.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Wynikało to ze zmiany sposobu gry gospodyń, które zaatakowały przyjezdne wyżej. Bydgoszczanki pojedynczych akcji nie potrafiły jednak sfinalizować strzałami na bramkę. - W obecnej sytuacji kadrowej z remisu jesteśmy bardzo zadowolone - stwierdziła w imieniu zespołu KKP jego kapitan Ewa Lewandowska.

Pozostałe wyniki: GOSiR - AZS Podlaska 0:0, AZS Wrocław - FC Katowice 1:0, Zagłębie - Łęczna 3:1, Mitech - Stilon 6:0, Medyk - Olimpia 9:0.