Na początek burmistrz przypomniał, że realizowane są zdania wodno-kanalizacyjne. - Jeśli chodzi o stację uzdatniania wody jest ona może mniej widoczna, natomiast jeśli chodzi o prace kanalizacyjne, momentami są one trochę uciążliwe. Przejście - to do kładki chociażby - było momentami ograniczone z racji tego, że tam ta sieć jest realizowana.To zadanie powinniśmy dokończyć do końca listopada i przypomnę, że jest to aktualnie największe nasze zadanie realizowane w ramach programu ZIT. Mamy to zadanie określone na poziomie 3 mln 400 tys. złotych z czego ponad 65 procent to jest dofinansowanie - usłyszeliśmy.
W tej chwili trwa także modernizacja sieci energetycznej w obszarze łabiszyńskiej starówki. Zadanie to polega głównie na likwidacji całej sieci energetycznej napowietrznej. Znikną wszelkie linie przesyłowe, słupy czy lampy podwieszane pod kamienice.
- Pojawią się za to nowe lampy w ilości 35 sztuk, które są już dzisiaj na ulicy Sienkiewicza, 11 Stycznia. W tej chwili ta inwestycja przechodzi na ulicę Parkową - dodał burmistrz. Udział gminy Łabiszyn w tej inwestycji to 40 tys. złotych.
Nieopodal rynku trwają prace modernizacyjne ulicy Szubińskiej.
- Szacujemy, że jeżeli się nie wydarzy nic nieprzewidzianego to praktycznie około czterech tygodni i ulica Szubińska byłaby zakończona. Najgorszy moment już jest za nami, czyli przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, to jest już zrealizowane. W tej chwili przystępujemy do kładzenia kostki.
Podczas wczorajszej sesji dowiedzieliśmy się także, że jeszcze w październiku powinny pojawić się siłownie plenerowe we Władysławowie, Pszczółczynie i Nowym Dąbiu. Gmina jest już po przetargu i dobra wiadomość jest taka, że na szacowaną wartość kosztorysową projektów, oferenci zaproponowali w sumie 90 tys. złotych. Zmniejszy się tym samym udział gminy w realizacji inwestycji. Jest ona realizowana w ramach projektu unijnego.
Program Mieszkanie Plus w Bydgoszczy i okolicach.