To dzieje się z naszym organizmem gdy jemy lody
Badania pokazały, że Polacy jedzą 4 litry lodów na głowę przez cały rok, jednak najczęściej sięgają po nie sezonowo, głównie w dwa wakacyjne miesiące, kiedy za oknem dopisze słońce i gdy taka pogoda się utrzymuje. Lody to uwielbiany przysmak. Wiele osób latem sięga po lody nawet każdego dnia.
Lody kojarzą się z przede wszystkim z latem i wakacjami, a także - z dzieciństwem. Lody oznaczają nie tylko ochłodzenie, ale również symbolizują radość i beztroskę.
Producenci kuszą różnymi oryginalnymi smakami lodów, jednak okazuje się, że Polacy są raczej tradycjonalistami i najchętniej sięgają bo lody o smaku śmietankowym, waniliowym, czekoladowym i truskawkowym.
Lody są uważane przez wielu za bombę kaloryczną. Aby spalić kalorie z jednej porcji lodów, wystarczy przez jedną godzinę czytać na głos książkę lub namiętnie się całować. Jednak ten zimny, słodki deser ma też sporo zalet - lody są szybko trawione i nie zalegają długo w przewodzie pokarmowym. Zamiast sięgnąć po frytki, słone orzeszki, czekoladę czy batonik, lepiej wybrać się na lody.
To dzieje się z naszym organizmem gdy jemy lody - lista
Lody spożywane raz na jakiś czas to jedno, ale jak regularne spożywanie tego uwielbianego deseru wpływa na organizm i zdrowie? Codzienne sięganie po lody może wpływać na organizm na wiele sposobów. Niektóre z nich mogą być naprawdę szkodliwe!
Zobacz w galerii poniżej, kto może jeść lody nawet codziennie, a kto raczej ich unikać. Sprawdź teraz, co dzieje się z naszym organizmem gdy jemy lody:
