Joker/Mekro Świecie lepszy od Orła Elbląg

Udana kiwka Dominiki Wojciechowskiej (w środku)
Udana kiwka Dominiki Wojciechowskiej (w środku) Sławomir Wojciechowski
19. kolejka II ligi przebiegała pod dyktando faworytów. W Świeciu Joker/Mekro bez straty seta ograł Orła Elbląg.

Joker/Mekro Świecie - Orzeł Elbląg 3:0 (25:16, 25:18, 25:12)
JOKER: Wenerska, A. Hohn, Łukasiewicz, I. Hohn. Mirosław, Cieśnik, Święcicka (1. libero) oraz Wojciechowska, Gapińska, Nowak, Glama (2. libero).

Tylko na początku inauguracyjnego seta jokerki miały małe problemy. Przegrywały 4:8 i 8:13. Jednak pojawienie się na boisku Dominiki Wojciechowskiej odwróciło losy wyniku. Orzeł trzymał się do 17:16 dla Jokera. Potem do końca punktowały tylko podopieczne Andrzeja Nadolnego.
W 2. secie cały czas 2-3 "oczkami" prowadził lider ze Świecia. Podobnie jak w poprzedniej partii elblążanki siadły po zdobyciu 15 punktu. Z kolei ostatni set to już demolka zespołu z Elbląga. Joker prowadził nawet 19:2.

Popsociły się faworytkom

W sobotę swojego dorobku nie poprawiły siatkarki z Bydgoszczy i Mogilna, ale miały mocnych przeciwników. Pałac II Bydgoszcz przegrał w Szczecinie z Piastem 0:3 (22:25, 23:25, 9:25).
Z kolei Sokół Mogilno grał w dalekim Sulechowie, gdzie uległ Zawiszy 0:3 (25:27, 23:25, 17:25). Jednak sokolanki sprawiły sporo problemów wiceliderowi. W 1. secie prowadziły 17:7 i 20:8, ale nie utrzymały korzystnego wyniku. Przegrały na przewagi. Z kolei w 2. secie Zawisza prowadził wysoko, ale ambitne zawodniczki z Mogilna dogoniły gospodynie. Niestety, w końcówce zabrakło im znów szczęścia i zimnej krwi.

W innych meczach 19. kolejki: RSMS Police - Gedania Gdańsk 0:3, Energetyk Poznań - AP/Czarni Słupsk 3:1.

1. Joker/Mekro Świecie 17 46 49:9
2. Zawisza Sulechów 17 44 47:11
3. Piast Szczecin 17 39 42:18
4. AWFiS/Gedania Gdańsk 17 35 38:22
5. Energetyk Poznań 17 29 33:27
6. E.Leclerc/Orzeł Elbląg 17 18 22:36
7. Sokół Mogilno 17 18 24:40
8. Pałac II Bydgoszcz 17 11 17:44