Joker/Mekro Świecie pokonał Gedanię Gdańsk

Ataki ze środka Żanety Hajne sprawiały wiele problemów gdańszczankom
Ataki ze środka Żanety Hajne sprawiały wiele problemów gdańszczankom Sławomir Wojciechowski
Udanie półfinałową batalię z Gedanią Gdańsk rozpoczęły drugoligowe siatkarki ze Świecia. Pierwszy mecz wygrały 3:0.

Joker/Mekro Świecie - Gedania Gdańsk (półfinał nr 1)

Joker/Mekro Świecie - AWFiS/Gedania Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:16)
Joker: Wenerska, A. Hohn, Hajne, Cieśnik, Łukasiewicz, I. Hohn, Święcicka (libero) oraz Mirosław.
Gedania: Gajewska, Lenz, Makowska, Kurdziuk, Wójcik, Lubera, Chyła (libero) oraz Łukasik.

Pierwsze dwa sety były w miarę wyrównane, chociaż częściej na prowadzeniu były gospodynie. Inauguracyjna partia rozstrzygnęła się przy wyniku 17:16 dla Jokera. Wówczas gdańszczanki popełniły błędy w przyjęciu i rozegraniu, które wykorzystały Żaneta Hajne i Hanna Łukasiewicz. Przewaga podopiecznych Andrzeja Nadolnego wzrosła do czterech "oczek" (20:16). Gedania nie potrafiła już jej zniwelować.
W 2. secie świeciankom udało się zbudować 3-5 punktową przewagę od remisu 9:9. Jednak przyjezdne walczyły dzielnie i przegrywały później tylko 19:21 i 20:22. Kropkę nad "i" postawiły Izabela Cieśnik (atak ze środka) i Anna Hohn, a ostatni punkt siatkarki z Gdańska podarowały dotykając siatkę.
W 3. secie Gedania trzymała się do wyniku 10:9 dla Jokera. Potem gospodynie odskoczyły nawet na 11 punktów, by ostatecznie wygrać do 16.

Zatem w rywalizacji do trzech zwycięstw Joker prowadzi 1:0. Drugie spotkanie jutro o godz. 12 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.