Najlepsza inwestycja to taka w ludzi tworzących naszą instytucję - przekonuje Anna Kaczmarek, prezes zarządu Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie. - Wykwalifikowana i identyfikująca się z firmą, a także rozumiejąca strategię firmy kadra to nasz największy potencjał, wręcz skarb.
PBS ma też swoje placówki w Gniewkowie i Trzemesznie. Jest jednym z lokalnych pracodawców, który nie oszczędza na szkoleniach. Od wielu lat współpracuje z cenionymi firmami szkoleniowymi, które piszą własne projekty współfinansowane z funduszy unijnych.
Pracownicy banku z działów obsługi klienta, ale też kierownicy działów, biorą udział w wielu szkoleniach, choćby z tematyki administracji, organizacji, operacji bankowych, marketingu, zarządzania, rachunkowości i podatków.
Bankowcy prowadzą również własny projekt szkoleniowo-doradczy „Wartość pracowników wartością Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie”. Współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Jego założeniem jest powiązanie celów osobistych kadry z celami strategicznymi banku - wyjaśnia Anna Kaczmarek. - W efekcie powstaną model i księga kompetencji stanowiskowych, a także taryfikator stanowisk pracy oraz zmodyfikowana siatka płac.
Czytaj o dokształcaniu
O Piastowskim Banku Spółdzielczym pisaliśmy już w ostatnim dodatku projektowym do „Gazety Pomorskiej”. Informacje o tym pracodawcy znajdziecie też na stronie www.uczsiepilnie.eu.
Przypomnijmy, w ramach projektu „Ucz się pilnie - zrealizuj marzenia”, raz w miesiącu publikujemy ośmiostronicową wkładkę promująca kształcenie ustawiczne.
Opisujemy w niej między innymi osoby, które dokształcają się i pracodawców, którzy inwestują w szkolenia załogi.
Kolejny taki dodatek ukaże się w lutym. Szczegóły wkrótce.
Zapytaj eksperta
Raz w tygodniu organizujemy również telefoniczny dyżur z ekspertami.
Są nimi:
- Maria Szuster, doradca zawodowy i psycholog z Ośrodka Edukacji i Psychoterapii „Ego” w Bydgoszczy,
- Anita Chmara - trener biznesu z Bydgoszczy,
- Piotr Tomaszewski, wykładowca Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, zajmujący się funduszami unijnymi i kształceniem ustawicznym,
- specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddziału w Bydgoszczy.
Najbliższy dyżur odbędzie się w czwartek (24 stycznia), o godz. 12. Na Państwa pytania, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 111 006, odpowie Piotr Tomaszewski.
O kolejnych terminach kiedy specjaliści będą udzielali porad poinformujemy na łamach „Gazety Pomorskiej”, a także w internecie - www. uczsiepilnie.eu.
Już dziś, z wyprzedzeniem, możesz zadać naszemu gościowi pytanie. Wystarczy wysłać je przez specjalny formularz „E-doradca. Zapytaj eksperta” na stronie projektowej.
Zgłoś szkołę!
Znajdziesz tu ponad 50 ofert placówek kształcenia ustawicznego z naszego regionu. Znasz jakąś szkołę, której jeszcze tam nie ma? Nie zastanawiaj się długo. Prześlij jej ofertę na adres e-mailowy [email protected]. Umieszczenie wizytówki jest bezpłatne!
Pod adresem www.uczsiepilnie.eu znajdziesz również archiwalne teksty, audycje i wkładki gazetowe.
Możesz też poprzez stronę internetową wcześniej zamówić kompendium wiedzy podsumowujące projekt. Nasza publikacja ukaże się za pół roku. Znajdą się w niej między innymi porady psychologów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez moduł e-doradca i infolinię.
O kształceniu ustawicznym będziemy pisali do czerwca włącznie, gdy zakończy się projekt.
