MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta proponuje: domy dla seniorów i przychodnia na lewobrzeżu

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Paweł Gulewski przedstawił kolejne propozycje przed drugą turą wyborów prezydenta Torunia
Paweł Gulewski przedstawił kolejne propozycje przed drugą turą wyborów prezydenta Torunia Piotr Lampkowski
Propozycje dotyczące wsparcia dla seniorów i zmian w systemie ochrony zdrowia, w tym zdrowia psychicznego, przedstawił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, Paweł Gulewski.

Przypomnijmy, że w wyborach na prezydenta Torunia żaden z ośmiorga kandydatów nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. Konieczna jest więc druga tura, zaplanowana na niedzielę 21 kwietnia. Przeszli do niej kandydaci z dwoma najlepszymi wynikami. To Paweł Gulewski (Koalicja Obywatelska) - 38,28 procent głosów (26 548 głosów) i Michał Zaleski (Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego) - 26,41 procent (18 315 głosów).

Kandydat na prezydenta Torunia proponuje: będą kolejne domy dla seniorów

W kampanii przed drugą turą Paweł Gulewski przedstawił w środę 10 kwietnia propozycje dotyczące wsparcia dla seniorów i zmian w systemie ochrony zdrowia, w tym zdrowia psychicznego. Potrzeby zna, bo odpowiadał za nie będąc przez trzy i pół roku wiceprezydentem Torunia u boku swego obecnego konkurenta, czyli prezydenta Michała Zaleskiego.
Wyniki wyborów samorządowych w Toruniu i regionie znajdzieszTUTAJ
Paweł Gulewski zapowiedział, że jako prezydent Torunia będzie dążył do zwiększenia liczby dziennych domów pobytu dla seniora. Obecnie w Toruniu jest siedem takich placówek, w większości prowadzi je miasto. W każdej jest do 30 podopiecznych. Zainteresowanie domami - o czym niedawno pisaliśmy w "Nowościach" - jest bardzo duże. To efekt dużej liczby osób starszych i samotnych w społeczeństwie. W takich placówkach seniorzy mogą spędzać godziny przedpołudniowe i wczesne popołudniowe. Ci, którzy z nich korzystają, nazywają je "przedszkolami".

- Jeśli zostanę prezydentem Torunia, zlecę analizę zasadności utworzenia na lewobrzeżu filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Takiej jak ta, która powstała przy ulicy Watzenrodego na Jarze. Trzeba sprawdzić aspekt finansowy takiego przedsięwzięcia oraz zapotrzebowanie na usługi MPS na lewobrzeżu - mówił Paweł Gulewski.

Wyborcze propozycje w Toruniu: centra zdrowia psychicznego i zmiany w DPS-ie

Na bazie MPS chciałby on też stworzyć w Toruniu dwa centra zdrowia psychicznego - na lewo- i prawobrzeżu. Umożliwić by to miała umowa z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego o udziale miasta w pilotażowym programie, którym objęty jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. W centrum osoba potrzebująca uzyskiwałaby szybką pomoc - do 72 godzin od zgłoszenia.

- Nie zapominam też o problemach Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej, z którego pracownikami spotykałem się jako wiceprezydent. Jest potrzeba uregulowania kwestii płac oraz braku personelu - mówił Paweł Gulewski.

Podtrzymał on też deklarację rozbudowy DPS-u - o filię Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego funkcjonującego przy ulicy Ligi Polskiej, do którego jest bardzo długa kolejka osób potrzebujących opieki.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kandydat na prezydenta proponuje: domy dla seniorów i przychodnia na lewobrzeżu - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska