Katarzynki bez szans we Wrocławiu. Druga porażka Energi w drugim meczu

DL
Grzegorz Olkowski
Energa Toruń przegrała z 1KS Ślęzą Wrocław 59:84 w środowym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Jak na razie Katarzynki pozostają bez wygranej na koncie.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty Energa przegrywała tylko 33:38, choć miała fatalną skuteczność z gry (do tego momentu Petra Zaplatova 1/6, a Feyonda Fitzgerald 2/13). Mimo to różnica była niewielka, ale jak już Ślęza zaczęła Katarzynkom uciekać, to szybko uciekła na dobre - przed ostatnią kwartą gospodynie prowadziły różnicą piętnastu punktów i mecz był już praktycznie rozstrzygnięty.

Warto przeczytać

We Wrocławiu torunianki miały tylko dziesięć asyst, za to osiemnaście strat. Skuteczność z gry udało się nieco poprawić w drugiej połowie, ale i tak tylko do poziomu 36 procent.

Mimo długiej serii niecelnych prób najwięcej punktów dla Energi zdobyła Fitzgerald - 24 (bezbłędna z rzutów wolnych). Emilia Tłumak rzuciła ich 14, w tym 6 dzięki próbom za 3, jednym trafionym u Katarzynek.

1KS Ślęza Wrocław - Energa Toruń (15:8, 15:16, 24:15, 30:20)