Do współpracy przystąpiła Biblioteka Publiczna przygotowując występy z dziećmi i dekoracje, Szkoła Podstawowa i Ochotnicza Straż Pożarna służyła wszelką pomocą w pracach organizacyjnych. Dzięki ofiarności starostów-starościn dożynkowych i licznych sponsorów mogłyśmy zakupić potrzebne produkty, z których przygotowane zostały smaczne potrawy i wypieki, serwowane gościom i mieszkańcom wsi w czasie zabawy dożynkowej. Panie miały też swoje artystyczne „pięć minut” przygotowywały na takie spotkania repertuar kilku piosenek, którymi uświetniały każdą imprezę. Dożynki cieszyły się zawsze dużą frekwencją mieszkańców naszej wsi i okolicznych sołectw, bo wspólne biesiadowanie i inne atrakcje to wspaniała zabawa i miło spędzony czas.
Festyn Rodzinny – „Dzień Truskawki” to następna impreza, która została zorganizowana z funduszy pozyskanych poprzez napisanie projektu przez Bibliotekę Publiczną – impreza ta była dla wszystkich mieszkańców ale skierowana głównie do dzieci zapewniając im dużo atrakcji i konkursów z nagrodami, serwowane były wypieki, soki, musy, galaretki inne smaczne produkty z użyciem owocu truskawki.
„Dzień Pieczonego Ziemniaka”- to kolejna impreza integracyjna dla naszych mieszkańców, która przez kolejne lata zapisała się w kalendarz imprez naszego koła.
Bierzemy udział w corocznych konkursach Palm Wielkanocnych i Wieńców Dożynkowych, które organizuje nasza gmina w Bobrowie, za które również otrzymujemy nagrody.
Integrujemy się też z innymi kołami naszych sołectw i kołami sąsiednich gmin wyjeżdżając na spotkania integracyjne wystawiamy nasze potrawy do konkursów:
- na piknikach „Wakacje z muzyką” – serwowałyśmy skrzydełka po wiejsku z szynką i boczkiem, oraz rogaliki, zaprezentowaliśmy „koszyk piknikowy” z najlepszymi wypiekami.
- na spotkaniu „ Z kolędą przy stole”- serwowaliśmy rybę w brzoskwiniach, pyszną nalewkę z pigwy i smaczny sernik, bo musimy się pochwalić, że nasze panie pieką najlepsze przepyszne serniki – otrzymaliśmy nagrody doposażające naszą kuchnię.
-za dekorację stołu świątecznego i najlepsze pierniczki świąteczne –również otrzymaliśmy nagrody.
Tradycyjnie organizujemy nasze spotkania z okazji „Dnia Kobiet” i Opłatka Bożonarodzeniowego, pamiętamy także o naszych seniorach, organizujemy co roku „Dzień Seniora” wspólnie z Radą Sołecką, podczas którego panie przyjmują seniorów potrawami i wypiekami, które same przygotowują.
Od 2004r. do chwili obecnej - 31lipiec/01 sierpień gościmy Pielgrzymkę na Jasną Górę
podejmując ją poczęstunkiem. Co roku z sąsiedniej parafii zmierza pielgrzymka do Rywałdu, którą też gościmy poczęstunkiem.
Panie naszego koła uczestniczyły w szkoleniach Opieki Paliatywnej nad osobami nieuleczalnie chorymi, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej -prowadzonych przez pracowników hospicjum.
Bierzemy udział w szkoleniach rękodzieła wykonywania kwiatów z krepy, krepiny, stroików bożonarodzeniowych, palemek wielkanocnych i decoupage – dekupażu.
Współpracujemy ze Szkołą Podstawową, Biblioteką Publiczną i Ochotniczą Stażą Pożarną w naszej miejscowości i innymi organizacjami na terenie gminy Bobrowo.
Od niedawna podjęliśmy współpracę z Parafialną Akcją Katolicką działającą przy naszym kościele parafialnym. Brałyśmy udział w zorganizowanym w czerwcu tego roku Parafialnym Pikniku Rodzinnym.
Czynnie udzielamy się w pomocy charytatywnej na rzecz niepełnosprawnego chłopca z naszej parafii.
W naszych działaniach możemy zawsze liczyć na pomoc i wsparcie ze strony Wójta Gminy i Urzędu Gminy w Bobrowie.
Wszystkie nasze przedsięwzięcia i prace skierowane są na rzecz naszej wsi, cieszymy się z każdego sukcesu i postaramy dalej przekazywać tradycję i zwyczaje młodemu pokoleniu.