https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny głos sprzeciwu wobec połączenia bydgoskich szpitali. Stanowisko Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Jarosław Więcławski
– Fuzja szpitali mogłaby doprowadzić do likwidacji oddziałów realizujących te same procedury i odpływu wysokiej klasy specjalistów do innych placówek – uważa Rada Dialogu Społecznego.
– Fuzja szpitali mogłaby doprowadzić do likwidacji oddziałów realizujących te same procedury i odpływu wysokiej klasy specjalistów do innych placówek – uważa Rada Dialogu Społecznego. Andrzej Muszyński
Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego wyraża sprzeciw przeciwko planowanemu przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu połączeniu bydgoskich szpitali.

ZOBACZ WIDEO: Tak znikał wiadukt przy Wojska Polskiego w Bydgoszczy

od 16 lat

Stanowisko prezydium KPWRDS w sprawie planowanej konsolidacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza i Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. Jana Biziela w Bydgoszczy to efekt posiedzenia pod przewodnictwem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, które odbyło się 26 sierpnia.

Członkowie gremium z dezaprobatą przyjęli odpowiedź rektora UMK o tym, że prace dotyczące funkcjonowania szpitali uniwersyteckich nie zakończą się do początku września. Oczekują, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, prezentacja wyników pracy zespołów na forum Rady Dialogu nastąpi przed podjęciem ostatecznej decyzji w omawianej sprawie.

– Fuzja szpitali mogłaby doprowadzić do likwidacji oddziałów realizujących te same procedury i odpływu wysokiej klasy specjalistów do innych placówek – uważa Rada.

– Prezydium WRDS w sposób jednoznaczny stwierdza, że oprócz lakonicznych informacji dotyczących złej sytuacji finansowej szpitali nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów świadczących o tym, że po konsolidacji nowa struktura organizacyjna spowoduje poprawę ekonomiczną jednostek, jakość usług oraz lepszy dostęp do specjalistów i świadczeń medycznych mieszkańców naszego województwa – czytamy w liście otwartym.

Jak dodano w piśmie, strona społeczna nadal chce pełnej informacji o przyczynach decyzji, ale także skutkach prawnych, ekonomicznych i społecznych zarówno dla pracowników jak i pacjentów. Rada zauważa także, że podjęcie decyzji tak ważnej sprawie wymaga szerokich konsultacji społecznych i uwzględnienia opinii partnerów społecznych.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska