Koniec marzeń o awansie? Witan górą w Grudziądzu, Olimpia słabsza od Pogoni Siedlce [zdjęcia]

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce.
Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce. Fot. Paweł Skraba
Olimpia wygrała ostatnie dwa pojedynki, strzelając w nich łącznie sześć bramek. Dobra passa została jednak przerwana.

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce 0:1

Wydawało się, że Olimpia wróciła na właściwe tory. Po kiepskim początku rundy wiosennej, w końcu udało się zwiększyć skuteczność, która wcześniej była zmorą grudziądzan. Do formy wrócił przede wszystkim Denis Popović, który znów kreuje grę Olimpii. Słoweniec przypomniał też o swojej umiejętności strzelania goli z rzutów wolnych.
Grudziądzanie do meczu z Pogonią Siedlce przystępowali więc w roli faworytów. Niestety, biało-zieloni przegrali 0:1. W 40. minucie obrońcy Olimpii zagapili się, dobrym podaniem został obsłużony Serrano, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wróblem i umieścił piłkę pod poprzeczką.

W drugiej połowie goście mieli szanse na podwyższenie prowadzenia. Grudziądzanie jednak nie nie poddawali się, ale byli nieskuteczni. Uderzali między innymi Popović i Aleksander.

Sporo kontrowersji wywołała sytuacja z 54. minuty. Wydawało się, że jeden z siedlczan zagrał ręką we własnym polu karnym. Żaden z sędziów tego jednak nie zauważył. Grudziądzanie mieli ogromne pretensje do arbitrów, a z trybun rozległy się głośne gwizdy.

W bramce gości stanął Andrzej Witan, były gracz Zawiszy Bydgoszcz, który ma dziś powody do zadowolenia. Grudziądzanie natomiast powoli mogą tylko śnić o ekstraklasie.

Zapis relacji na żywo: Olimpia - Pogoń na żywo.

Dariusz Kubicki przed meczem Olimpia - Pogoń

Bramka: Carlos Monje Serrano (40).

OLIMPIA: Michał Wróbel - Adrian Bielawski (68. Patryk Szymański), Michał Łabędzki, Michal Piter-Bućko, Adam Banasiak - Dariusz Kłus (46. Kamil Kurowski), Rok Elsner, Denis Popović, Robert Szczot (39. Maciej Rogalski), Marcin Kaczmarek - Arkadiusz Aleksander.

39' Przegrywamy 0:1... Strzelcem bramki dla Pogoni - Carlos Monje Serreno.