Koszykówka - II liga mężczyzn: SIDEn PC Toruń wygrał w Gdańsku

SIDEn Polski Cukier nie dał szans Korsarzowi w kolejnym meczu rozgrywek drugiej ligi.

KORSARZ - SIDEN 41:73 (12:13, 11:21, 13:20, 5:21)

SIDEn POLSKI CUKIER: Przybyszewski 20, Kobus 12, Lewandowski 11 (1), Michalski 7, Lipiński 2 oraz Janiak 11, Bagaziński 4, Tlałka 4, Wójcik 2, Tracz 2, Słoniecki i Pagacz 0.

Lider miał problemy w Gdańsku tylko w 1. kwarcie. Początkowo gospodarze po akcjach Renkiela i Urbaniaka prowadzili 10:6, potem jednak inicjatywę przejęli inicjatywę torunianie i już po kilku minutach wygrywali 13:10. W kolejnych kwartach SIDEn Polski Cukier jedynie umacniał swoją przewagę.

Na początku 2. części nie do zatrzymania był Przybyszewski (8/15 z gry, 14 zb.) i lider odskoczył na 25:15. Tuż po przerwie przewaga naszej drużyny przekroczyła 15 pkt, a w ostatniej kwarcie torunianie pozwolili gospodarzom zdobyć 5 pkt (Korsarz miał skuteczność 24% - 16/64 z gry). Opór do końca stawiał jedynie Renkiel - 23 pkt, 8/13 z gry i 9 zb.