Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W powiecie sępoleńskim kilka tysięcy zgłoszeń

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zgłaszają nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego.
Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zgłaszają nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. fot. Marcin Misiak
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona przez Komendę Główną Policji w 2016 roku. Od początku jej istnienia wśród mieszkańców powiatu sępoleńskiego  cieszy się dużym zainteresowaniem.

3820 zgłoszeń w ciągu 7 lat odnotowano w powiecie sępoleńskim na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja wprowadzona w 2016 roku z inicjatywy Komendy Głównej Policji, oraz przy współpracy z Geoportalem zarządzanym przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Narzędzie zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki mapie mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników jako skuteczne narzędzie eliminacji zagrożeń, występujących w lokalnej społeczności. Aktualnie na mapie dostępnych jest 27 kategorii zagrożeń.

- Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego chętnie korzystają z tej aplikacji, a to głównie za sprawą prostego i anonimowego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach. Możliwość dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń jest dodatkowym udogodnieniem – informuje asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. - Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę – dodaje.

Mieszkańcy najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego.

Policja zaznacza jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska