MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spotkanie prezydenta Włocławka z nowym dyrektorem szpitala. Czego dotyczyło? Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 7 lat
Prezydent Włocławka Krzysztof Kukucki spotkał się z Dariuszem Szczepańskim, nowym dyrektorem szpitala we Włocławku. Rozmowy dotyczyły między innymi planowanych inwestycji oraz możliwości zaangażowania miasta w rozwój lecznicy. Wkrótce, na czerwcowej sesji rady miasta, dyrektor przedstawi informacje o stanie szpitala.

Spis treści

Miasto chce wspierać rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku

W poniedziałek 17 czerwca 2024 roku prezydent Włocławka Krzysztof Kukucki spotkał się z Dariuszem Szczepańskim, który od czerwca pełni obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Zastąpił Karolinę Welkę, która już w marcu złożyła rezygnację z pełnionej funkcji i – jak zapewnia – będzie współpracować z innym szpitalem w regionie.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z przejęcia przez Dariusza Szczepańskiego obowiązków p. o. dyrektora szpitala, a także z budowy bloków przy ul. Celulozowej, w których powstały m. in. mieszkania dla lekarzy:

Przypomnijmy, że w kwietniu 2024, po wygranych wyborach samorządowych Krzysztof Kukucki zapowiedział, że jego pierwsze kroki, jakie podejmie już jako włodarz miasta będą dotyczyły Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, ponieważ mieszkańcy zaniepokojeni są standardem opieki w lecznicy.

- Pierwsza korespondencja, która wyjdzie i zostanie podpisana przez nowego prezydenta naszego miasta, to właśnie zaproszenie do rozmowy o przyszłości szpitala, żeby jakość opieki zdrowotnej, nie tylko mieszkańców Włocławka, ale całego byłego województwa włocławskiego, podnosić. To jest na pewno priorytet. Wiemy, że szpital należy do marszałka, ale będziemy bardzo aktywnie go wspierać w rozwoju tego szpitala – mówił Krzysztof Kukucki podczas pierwszej po wyborach konferencji prasowej.

Krzysztof Kukucki rozmawiał z nowym dyrektorem o przyszłości lecznicy

W międzyczasie – na początku czerwca 2024 – nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora włocławskiej lecznicy. Już z nowym szefem szpitala spotkał się prezydent Włocławka.

„Bardzo dobre spotkanie z Panem Dariuszem Szczepańskim nowym Dyrektorem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku. Rozmawialiśmy o przyszłości placówki, planowanych inwestycjach oraz możliwości zaangażowania Miasta w rozwój Szpitala” – napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Kukucki dodając, że na najbliższej Sesji Rady Miasta Włocławek (25 czerwca 2024) dyrektor przedstawi informacje dotyczące stanu szpitala.

Krzysztof Kukucki spotkał się w czerwcu z Dariuszem Szczepańskim.
Krzysztof Kukucki spotkał się w czerwcu z Dariuszem Szczepańskim. Krzysztof Kukucki/Facebook

Szpital we Włocławku będzie współpracował z Urzędem Miasta

Więcej światła na temat spotkania rzucił pełniący obowiązki dyrektora Dariusz Szczepański. Przekazał, że rozmowy z prezydentem Włocławka dotyczyły mieszkań dla lekarzy, wsparcia proceduralnego przy rozbudowie szpitala oraz usprawnienia działania Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie.

„Zależy nam na wszechstronnym i dynamicznym rozwoju Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Taki rozwój jest możliwy dzięki współpracy z różnymi instytucjami, między innymi z Włocławek jak malowany. Chcemy zacieśnić współpracę w kilku obszarach, tak, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Naszym priorytetem jest dobro pacjentów, a partnerska współpraca z Urzędem Miasta jest jednym z elementów w realizacji tego celu” – przekazał na Facebooku Dariusz Szczepański, dyrektor szpitala we Włocławku.

Mieszkania dla medyków we Włocławku. Powstały przy ulicy Celulozowej

Przypomnijmy, że we Włocławku są już mieszkania przeznaczone dla lekarzy. Powstały w blokach przy ulicy Celulozowej. Łącznie jest tam 12 takich lokali – 10 powstało w ramach pierwszego etapu inwestycji, a dwa kolejne w ramach drugiego.

We Włocławku powstały dwa kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Jest już pozwolenie na użytkowanie budynków przy ul. Celulozowej.
We Włocławku powstały dwa kolejne bloki z mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Jest już pozwolenie na użytkowanie budynków przy ul. Celulozowej. Wojciech Alabrudziński

Przypomnijmy też, że w lipcu 2023 roku Krzysztof Kukucki, jeszcze jako zastępca prezydenta Włocławka, zaznaczał że mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród medyków, szczególnie rezydentów, dodając że umowy zostały już zawarte. Dodajmy też, że umowa w przypadku mieszkań dla zawodów deficytowych zawierana jest nie pomiędzy najemcą a miastem, lecz pomiędzy pracodawcą a miastem.

- Myślę, że to jest z pożytkiem dla naszej społeczności lokalnej, dlatego, że mamy lepsze zabezpieczenie w szpitalu wojewódzkim, a także dla tych medyków, którzy są świeżo po studiach i i dopiero są na początku swojej kariery – dodaje Krzysztof Kukucki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spotkanie prezydenta Włocławka z nowym dyrektorem szpitala. Czego dotyczyło? Zdjęcia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska