Krzysztof Wypijewski
Bydgoskie koszykarki remisują z Pszczółką Lublin 1-1 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Gra się do trzech zwycięstw. Teraz rywalizacja przenosi się nad Brdę.

Pszczółka Polski Cukier Lublin - KS Basket 25 Bydgoszcz 62:59

Kwarty: 20:12,12:22, 19:11, 11:14.
PSZCZÓŁKA: Milazzo 2, Pavel 0, Fassina 6, Kośla 0, Bertsch 14 oraz O’neill 16, Sklepowicz 8, Niedźwiedzka 5, Poboży 11.
KS BASKET: Międzik 3, Burdick 16, McBride 5, Michałek 9, Evans 11 oraz Stankiewicz 11, Faleńczyk 2, Zasada 0, Boonstra 2.

Niedzielny mecz przyjezdne zaczęły z dużym animuszem (10:5), by po chwili... dać sobie rzucić 13 punktów z rzędu. W 2. kwarcie KS Basket 25 pokazał się jednak z dobrej strony (22:12) i do przerwy prowadził 34:32.

Po powrocie z szatni uaktywniły się rezerwowe Pszczółki, które co chwilę „dziurawiły” kosz bydgoszczanek. Po 30. minutach było 51:45.

Przyjezdne wygrały finałową kwartę 14:11, ale nie dogoniły rywalek.

W rywalizacji do 3 zwycięstw jest remis 1-1, bo w sobotę bydgoszczanki wygrały w Lublinie 76:73. Teraz rywalizacja przenosi się nad Brdę (sobota, godz. 14.00; niedziela, 19.00).

Tradycyjnie w niedzielę nad Jeziorem Jezuickim spotkały się morsy z Bydgoszczy. Była oczywiście kąpiel i mnóstwo zabawy.Na kolejnych stronach zdjęcia z morsowania. Prosimy przesuwać palcem po ekranie smartfona, a w komputerze za pomocą strzałki>>>

Morsy z Bydgoszczy znowu opanowały Jezioro Jezuickie w Pieck...