KS Basket 25 Bydgoszcz rozpoczął nowy sezon w Orlen Basket Lidze Kobiet

Dariusz Knopik
Bydgoskie koszykarki z dobrej strony pokazały się w Gorzowie Wielkopolskim. Do wygranej zabrakło niewiele Tomasz Czachorowski
KS Basket 25 Bydgoszcz rozpoczął nowy sezon w Orlen Basket Lidze Kobiet Podopieczne Piotra Kulpekszy na inaugurację zagrały na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski - KS Basket 25 Bydgoszcz 90:82
Kwarty: 27:22, 27:23, 15:23, 21:14
AZS AJP: Bibby 27 (5x3), Tsineke 21 (1x3), Jones 17, Pszczolarska 12 (2x3), Jakubiuk 2 - Wentzel 10, Kuczyńska 1, Śmiałek 0.
KS Basket 25: Hamilton 22 (1x3), Calloway 21 (1x3), Michałek 14 (1x3), Papiernik 8, Sztąberska 3 (1x3) - Radić 7 (1x3), Zmierczak 7 (1x3), Wieczyńska 0, Zdrodowska 0, Pawlikowska 0.

Na inaugurację bydgoszczanki zmierzyły się z czołową ekipą ligi. Całkowicie nowy i przebudowany KS Basket 25 stanął przed trudnym zadaniem.

Jednak podopieczne Piotra Kulpekszy zagrały bardzo dobry mecz i były równorzędnymi rywalkami dla gorzowianek. Już początek meczu pokazał, że bydgoszczanki chcą powalczyć o całą pulę. Po dwóch minutach i trafieniach Keondrii Calloway i Kariny Michałek prowadziły 9:1. Potem przegrywały, ale w ostatniej kwarcie w 34. minucie po kolejnych punktach Calloway znowu wygrywały 74:73. Niestety, to był ostatni zryw bydgoskich koszykarek. O porażce zdecydowała słabsza skuteczność w rzutach za dwa punkty. Bydgoszczanki nieco ponad 52 procent, a ich rywali 65,4. Pozostałe statystyki były bardzo zbliżone.

W następnej kolejce bydgoszczanki czeka kolejny trudny test. Znowu zagrają na wyjeździe. Tym razem z mistrzyniami Polski AZS UMCS Lublin.